Stomatologia i ortodoncja
Zdrowie dieta porady zdrowotne…

Zaprojektowany w Indiach – prawo patentowe 2.0

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Indie są znane jako apteka rozwijającego się świata , ponieważ dostarczają wiele światowego popytu na niedrogie leki generyczne. Tak więc, gdy Sąd Najwyższy Indii wydał w kwietniu przełomowe orzeczenie, przyjmując surową interpretację nowego prawa patentowego tego kraju, zwolennicy globalnego dostępu do leków świętowali. W rzeczywistości decyzja w sprawie Novartis przeciwko Unii Indii i innych stanowi ważny model dla innych krajów na całym świecie – krok w kierunku prawa patentowego 2.0 , które nie tylko pomaga zapewnić dostęp do leków, ale może również pomóc w lepszym dostosowaniu leków innowacje z potrzebami zdrowia publicznego. Patenty są monopolami przyznanymi przez rząd. Jako monopole mogą znacznie podnieść ceny leków. Na przykład w 2000 roku, kiedy tylko opatentowane leki przeciwretrowirusowe na infekcję ludzkim wirusem upośledzenia odporności (HIV) były szeroko dostępne, kosztowały około 10 000 USD na osobę rocznie, nawet w bardzo biednych krajach. Dzisiaj te same leki kosztują 150 USD lub mniej, jeśli są kupowane od indyjskich firm generycznych.
Po co zatem pozwolić na patenty. Teoretycznie, w celu promowania innowacji. Może to kosztować setki milionów dolarów, aby opracować nowy lek. Bezpłatne kopiowanie może podważyć rentowność firm, które angażują się w badania i rozwój. Jednak implikacje patentów na innowacje, szczególnie globalne, są bardziej skomplikowane, niż sugeruje to proste konto. Kraje rozwijające się stanowią bardzo niewielką część światowego rynku, więc patenty w tych krajach mają tendencję do wykazywania bardzo niewielkich innowacji. Co więcej, niewłaściwy rodzaj ochrony patentowej może stwarzać problemy dla innowacji. Wreszcie, patenty powodują szczególnie dotkliwe problemy z dostępem do leków w krajach rozwijających się – nie tylko z powodu niskich dochodów, ale również dlatego, że systemy ubezpieczenia i kontroli cen są często nieobecne lub niewystarczające.
Jeszcze nie tak dawno temu kraje na całym świecie mogły swobodnie ustalać własną politykę patentową. Wiele krajów rozwijających się, w tym Indie, nie oferowało patentów na leki. Obecnie większość krajów jest członkami Światowej Organizacji Handlu, która wymaga od członków dostarczania patentów na leki. Kiedy Indie musiały wypełnić ten obowiązek w 2005 r., Działacze służby zdrowia przewidzieli znaczny wzrost cen leków dla ludzi w Indiach i innych krajach, które polegały na dostępie do indyjskich leków generycznych. Ci aktywiści podnieśli alarm i, wraz z lokalnym przemysłem, przekonali rząd Indii do przyjęcia bezprecedensowych ograniczeń w nowym prawie patentowym. Jedno z tych ograniczeń pojawia się w sekcji 3 (d) indyjskiej ustawy patentowej, która zakazuje patentów na nowe formy znanych substancji (np. Sól, ester, izomeryczna lub polimorficzna postać znanego związku), chyba że nowa forma znacznie zwiększa skuteczność.
Aby zrozumieć wagę tego ruchu – i przypadek Novartis – trzeba dziś zrozumieć coś na temat praktyki patentowej w branży. Zazwyczaj udany lek jest objęty nie jednym, ale kilkoma patentami1. Często istnieje patent pierwotny na sam składnik aktywny i zestaw patentów wtórnych – na przykład mogą istnieć patenty na sól lub postać izomeryczną, na pośrednik chemiczny i konkretny preparat (np. wersja o przedłużonym uwalnianiu)
[podobne: neurovit, inr norma, syrop prospan ]

Tags: , ,

No Responses to “Zaprojektowany w Indiach – prawo patentowe 2.0”

 1. Konstanty Says:

  czym grozi nieleczona niedoczynność tarczycy

 2. Bruno Says:

  Article marked with the noticed of: 5 najlepszych suplementów[…]

 3. Kornelia Says:

  Hej mam nawracający problem z synkiem

 4. Cereal Killer Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do Żywienie w chorobie Hashimoto[…]

 5. Blanka Says:

  Owoce składają się w dużej mierze z wody

 6. Troubadour Says:

  [..] Cytowany fragment: tłuszcze nienasycone[…]

 7. Henryk Says:

  czy to moze zagrażać życiu nienarodzonego dziecka?

Powiązane tematy z artykułem: inr norma neurovit syrop prospan