Stomatologia i ortodoncja
Zdrowie dieta porady zdrowotne…

Zaprojektowany w Indiach – prawo patentowe 2.0 ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Prawo patentowe USA zapewnia producentom leków 20 lat ochrony dla wszystkich tego rodzaju patentów. Praktyka tworzenia gąszczu patentów w celu przedłużenia życia patentowego nazywa się wiecznie zielonym lub zarządzaniem cyklem życia . Może działać, ponieważ późniejsze patenty – nawet jeśli obejmują jedynie drobne usprawnienia – stwarzają możliwości postępowania sądowego i mogą wchodzić w interakcje z systemu regulacyjnego w sposób, który daje ich posiadaczom kontrolę nad narkotykiem jako całością. Jeden z pierwszych patentów rozpatrywanych zgodnie z nowym indyjskim prawem dotyczył hukowego leku przeciwnowotworowego Gleevec (mesylan imatinibu). Gleevec to ratujący życie lek stosowany w leczeniu przewlekłej białaczki szpikowej. Zgodnie z normą, firma początkowa, Novartis, poszukiwała kilku patentów na temat nowej terapii w Stanach Zjednoczonych. W Indiach, ponieważ nowe prawo patentowe miało ograniczoną moc wsteczną, Novartis mógł złożyć tylko jeden patent kontynuacyjny, obejmujący postać beta-krystaliczną składnika aktywnego.
Trybunał orzekł, że patent ma związek z sekcją 3 (d) i przyjmuje ścisłą interpretację przepisu, zgodnie z którym nowe formy znanych leków nie mogą być opatentowane w Indiach, chyba że nowa forma przyniesie korzyści terapeutyczne. Patent Novartis nie spełniał tego standardu.
Bezpośrednim rezultatem tego przypadku jest to, że imatinib może być sprzedawany w Indiach za ułamek ceny wersji Novartis. Co ważniejsze, decyzja ta oznacza, że wiele patentów na leki, które są przyznawane w Stanach Zjednoczonych, należy odmówić w Indiach. W niedawnym badaniu, moi współpracownicy i ja odkryliśmy, że patenty wtórne są dość powszechne w przemyśle farmaceutycznym i zwykle zapewniają wiele lat życia patentowego.2 Oceniliśmy 17-letnie dane patentowe z tak zwanej Pomarańczowej Książki, opublikowanej przez Food and Drug Administration, która wymienia najbardziej krytyczne patenty dotyczące leków zarejestrowanych w Stanach Zjednoczonych. Spośród badanych leków – wszystkie nowe jednostki molekularne zarejestrowane w Stanach Zjednoczonych w latach 1988-2005 z co najmniej jednym patentem w Pomarańczowej Księdze – jedna czwarta miała niezależne patenty na nowe formy znanych związków. (Inne rodzaje patentów wtórnych były jeszcze bardziej powszechne). Te patenty nowej formy generowały średnio dodatkowe 6 lat życia patentowego, przynajmniej nominalnie2.
Novartis, co nie jest zaskoczeniem, argumentował, że decyzja Trybunału podważy innowacyjność farmaceutyczną. W rzeczywistości Indie stanowią tak niewielką część światowego rynku narkotyków (około 1%, zgodnie z najnowszymi publicznie dostępnymi danymi) 3, że decyzja nie ma żadnych oczywistych konsekwencji dla innowacji.
Ale co, jeśli sekcja 3 (d) stanie się wzorem dla innych krajów rozwijających się, a takie kraje, jak niektórzy przewidywali, staną się o wiele większym udziałem w światowym rynku farmaceutycznym. Co zaskakujące, może pomóc bardziej niż zranić innowacje, zachęcając firmy do skupienia się na innowacjach zapewniających największe korzyści zdrowotne.
Prawo patentowe, które traktuje stopniowe innowacje i znaczące innowacje w ten sam sposób, zachęca firmy do priorytetowego traktowania mniej ważnych badań nad ważniejszymi badaniami. Przepisy takie jak sekcja 3 (d) mogą pomóc w odwróceniu tego efektu i zachęcić firmy do podejmowania bardziej ryzykownych i droższych badań, które są niezbędne do generowania przełomowych leków
[podobne: inr norma, czy bakteria helicobacter pylori jest zarazliwa, neurovit ]

Tags: , ,

No Responses to “Zaprojektowany w Indiach – prawo patentowe 2.0 ad”

  1. Sara Says:

    Jak was coś boli to idźcie do lekarza a nie czytajcie porady

  2. Kornel Says:

    [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu rehabilitacja kregoslupa[…]

  3. Dominik Says:

    A ja myslalam, ze mi magnezu brakuje

Powiązane tematy z artykułem: czy bakteria helicobacter pylori jest zarazliwa inr norma neurovit