Stomatologia i ortodoncja
Zdrowie dieta porady zdrowotne…

Wojna i przemoc seksualna – opieka nad zdrowiem psychicznym dla osób, które przeżyły ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Chociaż wysoki poziom przemocy seksualnej w Demokratycznej Republice Konga doprowadził do pogłębienia dialogu międzynarodowego, gwałt w czasie wojny nie jest charakterystyczny tylko dla DRK; w rzeczywistości dotyczy wielu, jeśli nie większości, krajów, które są w stanie wojny, w tym kilka państw afrykańskich, a ostatnio także krajów Bliskiego Wschodu. W tabeli przedstawiono częstość występowania przemocy seksualnej w trzech krajach Afryki Subsaharyjskiej dotkniętych konfliktami, w których od 16 do 22% kobiet doświadczyło przemocy seksualnej, a od 4 do 18% z nich zostało zaatakowanych w poprzednim roku. Aby zrozumieć implikacje ustaleń z badania DRC, musimy również wziąć pod uwagę konfliktową przemoc seksualną w szerszym kontekście nierówności między płciami i innymi formami przemocy na tle płciowym. W DRK kobiety również zgłaszają wysoki poziom przemocy ze strony intymnych partnerów, z 35% kobiet, które kiedykolwiek miały partnera zgłaszającego, że doświadczyły przemocy seksualnej z rąk partnera, a 57% zgłosiło przemoc fizyczną przez partnera5. badania na Wybrzeżu Kości Słoniowej, innym kraju Afryki Zachodniej dotkniętym konfliktem zbrojnym, widzimy podobny wzór, z wysokim rozpowszechnieniem przemocy od bliskich partnerów, członków rodziny i znajomych. Podobnie dane dotyczące rozpowszechnienia w tabeli obejmują przemoc seksualną ze strony partnerów płci żeńskiej. Dane te pokazują, że gwałt w czasie wojny jest tylko jedną z wielu form przemocy interpersonalnej doświadczanej przez kobiety podczas konfliktów zbrojnych. Przemoc seksualna i fizyczna popełniana przez partnerów, wykorzystywanie seksualne dzieci, gwałt przez osoby niepowołane i inne traumatyczne, zagrażające życiu wydarzenia są głównymi problemami.
Biorąc pod uwagę, że te inne wydarzenia mają również poważne skutki dla zdrowia psychicznego, ważne jest, aby zasoby wspierające usługi zdrowia psychicznego dla osób, które przeżyły przemoc seksualną, nie skutkowały nieumyślnie opieką, która jest wykluczająca (tj. Tylko dla osób, które przeżyły przemoc seksualną związaną z konfliktem). Choć może to kusić, by skoncentrować się na świadczeniu usług na kobietach, które wydają się doświadczać najbardziej ekstremalnych form przemocy, na przykład wąsko ukierunkowanych na służbę zdrowia psychicznego wobec ofiar przemocy seksualnej przez walczących, rodzi poważne pytania etyczne, ponieważ może to wykluczać inne osoby o podobnej potrzebie wsparcia, a także potencjalnie stygmatyzujące docelowych użytkowników.
Istotnie, ryzyko stygmatyzacji i innych negatywnych konsekwencji gwałtu jest poważnym problemem dla tych, którzy chcą zareagować na przemoc seksualną. Bass i in. opisują również obawy uczestników badania dotyczące porzucania i odrzucania przez rodzinę i przyjaciół oraz zapewniania sobie i swoim rodzinom, a także ich lęków i stygmatyzacji. Naukowcy zwracają również uwagę, że największe straty w obserwacji następowały u starszych kobiet, kobiet w ciąży i kobiet, które były świadkami lub doświadczały wielu traumatycznych wydarzeń. Usługi powinny zatem być bardzo wrażliwe na szczególne potrzeby i słabe punkty tych, którzy przeżyli przemoc. CPT powinien być dostarczany jako część szerszego zestawu usług psychospołecznych i ekonomicznych.
Pozostają kwestie powtarzalności i uogólnienia wyników badań na inne ustawienia i populacje. Jednak te nowe wyniki sugerują, że możliwe jest zaoferowanie stosunkowo specjalistycznych usług doradczych po napaści seksualnej dla kobiet w warunkach niskiego zasobu, mających wpływ na konflikty.
[przypisy: neurovit skład, soda a rak, funnyguilds ]

Tags: , ,

No Responses to “Wojna i przemoc seksualna – opieka nad zdrowiem psychicznym dla osób, które przeżyły ad”

 1. Rooster Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do psycholog dziecięcy poznań[…]

 2. 57 Pixels Says:

  ona zawiera maslan sodu

 3. Olaf Says:

  Article marked with the noticed of: biocyd[…]

 4. Mercury Reborn Says:

  Ja polecam suplement wapń

 5. Grave Digger Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do woda mineralna[…]

 6. Gas Man Says:

  błonnik+antyoksydanty

Powiązane tematy z artykułem: funnyguilds neurovit skład soda a rak