Stomatologia i ortodoncja
Zdrowie dieta porady zdrowotne…

Używanie Medicaid do zakupu prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego – Wielki nowy eksperyment

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Rozszerzenie Medicaid jest kamieniem węgielnym ustawy Affordable Care Act (ACA), ale odkąd Sąd Najwyższy orzekł w 2012 r., Że państwa mogą zrezygnować z rozszerzania swoich programów Medicaid, opór był silny. Przy niepewnych i niewyraźnych perspektywach adopcji w około połowie stanów, administracja Obamy podjęła decyzję, by pozwolić państwom na przyjęcie modelu, w którym fundusze Medicaid mogłyby zostać wykorzystane do zakupu prywatnych planów zdrowotnych sprzedanych poprzez nowe giełdy ubezpieczeń zdrowotnych.1 Arkansas uchwalił ustawodawstwo do przyjęcia takiego rozszerzenia; inne państwa, w tym Ohio, wydają się negocjować z rządem federalnym w sprawie zastąpienia standardowego podejścia Medicaid pomocą premium. Jasne jest, dlaczego Biały Dom angażuje się w tak wysokie stawki. Bez ekspansji Medicaid najbiedniejsi Amerykanie pozostaną nieubezpieczeni, ponieważ dotowane subsydiowanie poprzez giełdy jest dostępne tylko dla obywateli USA osiągających dochody powyżej 100% federalnego poziomu ubóstwa (FPL). W wielu stanach, w tym w Arkansas, zasięg Medicaid dla dorosłych jest znacznie niższy od tego znaku. Na przykład, z wyjątkiem bardzo ograniczonego programu demonstracyjnego, Arkansas nie obejmuje ubogich osób dorosłych bez małoletnich dzieci, a uprawnienia dla rodziców ustalono na poziomie 17% wartości FPL (około 4 000 USD rocznego dochodu dla czteroosobowej rodziny). Tak więc, chyba że są w ciąży, w podeszłym wieku lub ciężko upośledzeni, praktycznie żaden zubożały Arkansans w wieku produkcyjnym nie ma Medicaid. Podobnie jest w Teksasie, Południowej Karolinie, Luizjanie i innych stanach, które albo powiedziały nie ekspansji, albo pozostają na ogrodzeniu.
Chociaż pomysł wykorzystania Medicaid do zakupu prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego zamiast bezpośredniego ubezpieczenia osób został przedstawiony jako radykalny ( zmieniacz gry w Arkansas 2), nie jest to nowy pomysł. Od 1965 roku Medicaid upoważnił sekretarza służby zdrowia i ludzi do korzystania z funduszy federalnych do płacenia składek ubezpieczeniowych w państwach, które wybierają takie podejście. Ale dopóki ACA nie stworzyło realnego indywidualnego rynku ubezpieczeniowego, nie było faktycznie żadnego prywatnego ubezpieczenia dla państw, które mógłby kupić poza zasięgiem sponsorowanego przez pracodawcę, który jest rzadko dostępny dla biednych pracowników. Zamiast tego w ciągu ostatnich dwóch dekad większość państw opracowała systemy opieki medycznej zarządzane przez Medicaid, które obecnie obejmują 75% beneficjentów. Wiele firm ubezpieczeniowych, które prawdopodobnie będą uczestniczyć w giełdach, już oferuje plany opieki medycznej zarządzane przez Medicaid.
A więc ta propozycja ma wiele wspólnego z niczym. Zdecydowanie nie: przenoszenie beneficjentów Medicaid na nowy i niesprawdzony rynek stawia duże wyzwania, nawet jeśli stwarza ważne możliwości. Z drugiej strony, wsparcie premium pozwoliłoby takim stanom jak Arkansas, które nie mają solidnego rynku opieki medycznej zarządzanego przez Medicaid (niektóre stany, takie jak Arkansas, obecnie używają tylko ograniczonej formy zarządzanej opieki znanej jako zarządzanie podstawową opieką zdrowotną ), aby zarejestrować duża populacja w 2014 r. w większe, lepiej zorganizowane plany.
Ponadto takie ustalenia mogą poprawić stabilność rejestracji i ciągłość opieki, nawet w stanach z solidnymi rynkami opieki zarządzanej przez Medicaid. Nasze badania sugerują, że dorośli o niskich dochodach doświadczają tak dużej fluktuacji dochodów, że 28 milionów rocznie może zmienić się w przepływie wymiany Medicaid, 3 ustalonym przez ACA na 138% FPL
[więcej w: iwona sulik wikipedia, olx praca chałupnicza, wskaźnik inr norma ]

Tags: , ,

No Responses to “Używanie Medicaid do zakupu prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego – Wielki nowy eksperyment”

 1. Zofia Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: medycyna estetyczna lublin[…]

 2. Krzysztof Says:

  Chyba bierzemy te same kapsułki

 3. Capital F Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do odzież bhp[…]

 4. Glyph Says:

  bóle podbrzusza i z boku koło biodra to glisda

 5. Oskar Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: turnabol[…]

 6. Kordian Says:

  Profilakyka wlasnie ! 

Powiązane tematy z artykułem: iwona sulik wikipedia olx praca chałupnicza wskaźnik inr norma