Stomatologia i ortodoncja
Zdrowie dieta porady zdrowotne…

Światło słoneczne jako środek dezynfekujący – nowe zasady dotyczące ujawniania płatności branżowych na rzecz lekarzy

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Po obszernych komentarzach publicznych Centers for Medicare i Medicaid Services (CMS) wydały w lutym ostateczne regulacje wdrażające ustawę Medicician Payments Sunshine Act, wprowadzoną w ramach ustawy Affordable Care Act. 287-stronicowy dokument określający wymagania dla producentów leków, produktów biologicznych , urządzenia i sprzęt medyczny do ujawniania praktycznie wszystkich transferów wartości do lekarzy i szpitali klinicznych. Przepisy miały na celu pomóc pacjentom podejmować bardziej świadome decyzje i odstraszać stosunki finansowe, które mogą zwiększać koszty opieki zdrowotnej1. Zasady wykraczają daleko poza istniejące prawo, ale nie obejmują bezpośrednio regulacji stosunków finansowych. Biorąc pod uwagę, że CMS projektuje koszty przestrzegania przepisów dla przemysłu o wartości prawie miliarda USD w ciągu 5 lat, rozsądne jest pytanie, jakie korzyści może przynieść ujawnienie korzyści. Przepisy dotyczące sprawozdawczości dotyczącej płatności zostały uchwalone w sześciu stanach i różnią się zakresem objętych nimi płatników i dostawców, rodzajami i minimalną wartością zgłaszanych płatności oraz ograniczeniami dotyczącymi dopuszczalnych płatności. Niektóre ustawy mają poważne braki, a dane z państw nie były szeroko udostępniane społeczeństwu. Ustawa federalna rozwiązuje te problemy, wymagając publicznego ujawnienia i kompleksowego, znormalizowanego raportowania płatności.
Nowe zasady wstrzykują więc przyjemną dawkę słońca – ale czy przyniosą zamierzone efekty. Zarówno teoria, jak i dowody sugerują, że korzyści płynące z ujawnienia są mało prawdopodobne, aby zostały zrealizowane wyłącznie poprzez narażenie pacjentów na działanie tych informacji. Aktywacja wyuczonych pośredników , takich jak ubezpieczyciele zdrowotni, może jednak być zmieniaczem gry.
Zgodnie z nowymi zasadami producenci muszą corocznie zgłaszać transfery wartości licencjonowanym lekarzom lub szpitalom edukacyjnym przekraczającym 10 USD za instancję lub 100 USD rocznie, wraz z tożsamością odbiorcy i celem płatności (patrz artykuł Perspective autorstwa Agrawal i in. wydanie czasopisma). Obowiązują pewne wyłączenia, w tym większość honorariów dla prelegentów w akredytowanych programach edukacji medycznej i próbek produktów oraz upominków przynoszących korzyści głównie pacjentom. Kary za nie zgłaszanie wynoszą co najmniej 1000 USD na instancję i do 150 000 USD na okres sprawozdawczy (za wykrycie naruszeń, kary zwiększają się o współczynnik 10).
Począwszy od września 2014 r., CMS będzie publikować raporty na publicznie dostępnej stronie internetowej w formacie umożliwiającym wyszukiwanie w ciągu 90 dni od otrzymania. Tylko numery identyfikacyjne krajowego dostawcy lekarzy zostaną pominięte. W celu ochrony interesów firmy, CMS opóźni publikowanie informacji o płatnościach związanych z działalnością badawczą związaną z nowymi produktami i nieklinicznymi badaniami nowych zastosowań zatwierdzonych produktów przez 4 lata lub do momentu zatwierdzenia przez Food and Drug Administration.
CMS ewidentnie zamierza publikować dane po agregowaniu płatności w jakiś nieokreślony sposób. Agencja twierdzi, że statut wymaga agregacji 1, chociaż w rzeczywistości wymaga jedynie, aby informacje były publikowane w formacie, który jest łatwo łączony i pobierany . Jest to ważne rozróżnienie, ponieważ nie jest jasne, czy publiczny zestaw danych będzie umożliwić kontrolę poszczególnych płatności lub czy analitycy muszą ubiegać się o dostęp do informacji niepublicznych.
Przejrzystość jako mechanizm służący osiągnięciu celów polityki zdrowotnej przekracza nadzór nad konfliktami interesów
[hasła pokrewne: neurovit działanie, inr norma, olx praca chałupnicza ]

Tags: , ,

No Responses to “Światło słoneczne jako środek dezynfekujący – nowe zasady dotyczące ujawniania płatności branżowych na rzecz lekarzy”

 1. Candy Butcher Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu gabloty sklepowe[…]

 2. Flakes Says:

  Myślę, że warto się skonsultować z lekarzem czy nadal to polecają

 3. Łukasz Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: endermologia warszawa[…]

 4. Sandra Says:

  I prosze nie zwalac winy na lekarzy

Powiązane tematy z artykułem: inr norma neurovit działanie olx praca chałupnicza