Stomatologia i ortodoncja
Zdrowie dieta porady zdrowotne…

Światło słoneczne jako środek dezynfekujący – nowe zasady dotyczące ujawniania płatności branżowych na rzecz lekarzy ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Poprawa swobodnego przepływu informacji na temat jakości i kosztów opieki zdrowotnej była priorytetem polityki federalnej przez co najmniej dwie dekady. Przejrzystość jest faworyzowana jako sposób na poprawę opieki zdrowotnej, ponieważ wzmacnia, a nie ogranicza rynki, unikając potrzeby bardziej inwazyjnych, bezpośrednich regulacji. Jako najnowszy dopływ w tym strumieniu regulacji, Ustawa o Słońcu stanowi uzupełnienie wielu wymogów finansowych dotyczących ujawniania konfliktu interesów w interesie naukowców, w tym narzucanych przez czasopisma medyczne, instytucjonalne rady przeglądowe i National Institutes of Health. Zasady ujawniania mają wpływ na zachowanie zarówno podmiotów sprawozdających, jak i podejmujących decyzje dotyczące prowadzenia z nimi transakcji. Tak więc jednym z mechanizmów, dzięki którym Ustawa o Słońcu może zmniejszyć koszty opieki zdrowotnej, jest to, że pacjenci, po zapoznaniu się z zaangażowaniem lekarza w branży, mogą zmienić swój pogląd na wiarygodność lekarza. Mogą być mniej skłonni do przyjmowania zaleceń terapeutycznych od tych lekarzy lub nawet otrzymywać od nich opiekę. Biorąc pod uwagę dowody, że większy udział finansowy w finansowaniu producentów wiąże się z wyższym wykorzystaniem drogich markowych produktów, taka dynamika może obniżyć koszty.
Doświadczenie daje jednak powód do sceptycyzmu co do potencjalnej siły reakcji pacjentów na ujawnienia. Dziesięciolecia publicznego zgłaszania informacji na temat jakości dostawców podkreślają trudność w zachęcaniu konsumentów do szukania nawet najbardziej istotnych informacji na temat ich dostawców, takich jak przewidywany śmiertelność kardiochirurga, od raportu pasywnego3. Konsumenci zazwyczaj nie są świadomi tych danych i, nawet jeśli wiedzą o nich, wybierają swoich dostawców na podstawie innych czynników. Dane dotyczące płatności są również złożone, a nawet z informacjami edukacyjnymi, które CMS planuje zapewnić, pacjenci mogą mieć trudności z oceną niepożądanych i korzystnych aspektów różnych rodzajów płatności.
Ewentualnie wymogi ujawnienia mogą wpłynąć na zachowanie lekarza. Lekarze mogą unikać stosunków finansowych z firmami, aby chronić się przed nieufnością pacjenta, wyrzutami od kolegów lub staniem się celem dziennikarskiego exposé lub śledztwa rządu. Zgodnie z naszą wiedzą, nie ma opublikowanych dowodów na to, czy tego rodzaju ujawnianie zniechęca lekarzy do akceptowania płatności w branży. Lekarze mogą również utrzymywać swoje relacje, ale być bardziej ostrożni w przepisywaniu. Niedawne badania wykazały, że dwa prawa stanowe wymagające zgłaszania płatności lekarskich miały znikomy lub mały wpływ na zachowanie przepisywane na receptę , chociaż przepisy te nie przewidywały publicznego ujawnienia. Ponadto ujawnienie może wpłynąć na zachowanie lekarza w perwersyjny sposób: badania eksperymentalne wykazały ujawnianie zachęt finansowych w momencie podejmowania decyzji doprowadziło do ujawnienia tendencyjniejszych rekomendacji, prawdopodobnie w celu zrekompensowania oczekiwanych przez odbiorców tych zaleceń lub ponieważ ujawniający wierzyli, że uprzedzone porady są dopuszczalne, jeśli odbiorcy zostali ostrzeżeni.
Ogólnie wydaje się mało prawdopodobne, aby samo istnienie repozytorium informacji o płatnościach doprowadziło wielu pacjentów lub lekarzy do zmiany ich zachowania
[hasła pokrewne: praca chałupnicza olx, neurovit, bobrek trójlistkowy ]

Tags: , ,

No Responses to “Światło słoneczne jako środek dezynfekujący – nowe zasady dotyczące ujawniania płatności branżowych na rzecz lekarzy ad”

 1. Spider Fuji Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: powiększanie ust warszawa[…]

 2. Mud Pie Man Says:

  Dieta jest ważna,

 3. Night Train Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: zęby mądrości[…]

 4. Liwia Says:

  Z tych warzyw piję sok który wyciskam

 5. Adrian Says:

  [..] Cytowany fragment: wkładki do butów[…]

 6. Cereal Killer Says:

  Ciekawe kto finansuje takie projekty ?

Powiązane tematy z artykułem: bobrek trójlistkowy neurovit praca chałupnicza olx