Stomatologia i ortodoncja
Zdrowie dieta porady zdrowotne…

Podatek akcyzowy od urządzeń medycznych – zanim to się zacznie ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

AdvaMed, główna grupa lobbingowa branży, przewidywała zwolnienia lub zwolnienie z pracy w wyniku zbliżającego się podatku i wyraziła obawy o przyszłą konkurencyjność amerykańskich firm4. AdvaMed argumentował, że małe i średnie firmy podatek nieproporcjonalny do ich większych rywali, którzy zazwyczaj mają większą sprzedaż na rynkach międzynarodowych, gdzie podatek nie miałby zastosowania. AdvaMed argumentował również, że podatek akcyzowy utrudniłby innowacje poprzez zwiększenie średniej efektywnej stawki podatku od osób prawnych dla jej członków z 23% do 46%, zmniejszając w ten sposób kwotę, którą firmy produkujące urządzenia medyczne mogą wydać na badania i rozwój; zasugerował, że przemysł wydaje obecnie około 8 miliardów dolarów rocznie na rozwój urządzeń, chociaż liczba ta nie została niezależnie zweryfikowana Chociaż niektóre z tych twierdzeń mogą się okazać trafne, prognozy dotyczące szkodliwego wpływu podatku na przemysł urządzeń opierają się na kilku nieudowodnionych założeniach. Decyzje dotyczące zwolnień są trudne do prześledzenia w związku z pojedynczymi zmianami polityki. W odniesieniu do offshoringu nie jest jasne, w jaki sposób podatek stanowiłby zachętę do przenoszenia produkcji za granicę, ponieważ ma zastosowanie do sprzedaży krajowej niezależnie od miejsca produkcji1. A ponieważ na sprzedaż międzynarodową nie ma wpływu podatek, konkurencyjność USA firmy zagraniczne nie powinny mieć utrudnień. Ponadto zyski poszczególnych firm mogą zostać zachowane poprzez przeniesienie kosztów na konsumentów, taktykę, która będzie wspomagana przez rozszerzenie ubezpieczenia na miliony nowych pacjentów.
Argument, że podatek akcyzowy zaszkodziłby innowacjom, jest prawdopodobnie najtrudniejszy do udowodnienia lub obalenia, ponieważ związek między zyskiem a innowacją nie jest prosty. Z pewnością dochody firmy finansują badania i rozwój, ale nie ma dowodów na to, że podatek wpłynąłby na te inwestycje. Według jednego szacunku opartego na sprawozdaniach firm, średnie nakłady na badania i rozwój przez 10 największych amerykańskich producentów urządzeń medycznych wyniosły od 7 do 8% przychodów rocznie w latach 2007-2015. Ponadto wiele transformacyjnych innowacji na rynku wyrobów medycznych ma nie były napędzane przez typy firm, które płaciłyby największą część wpływów podatkowych, ale powstały w akademickich centrach badawczych, laboratoriach finansowanych przez rząd lub małych firmach wspieranych przez prywatny kapitał venture. Możliwe jest również, że podatek od przyrządów mógłby pobudzić sprzyjające innowacje. Duże firmy produkujące urządzenia medyczne były czasami krytykowane za poleganie na niewielkich zmianach w istniejących liniach produktowych w celu zwiększenia przychodów, ale takie zmiany mogą nie być w stanie obsłużyć tak dużej części premii cenowej, ponieważ kwoty opieki zdrowotnej stają się coraz bardziej ograniczone. Jeśli niewielki podatek sprawił, że branża jest bardziej skuteczna, zwiększona konkurencja mogłaby zwiększyć inwestycje w innowacje, które zapewniają znaczny postęp w zakresie opieki nad pacjentami, a co za tym idzie, zapewniają wyższą marżę cenową.
Niepewność dotycząca podatku akcyzowego od wyrobów medycznych budzi niepokojące pytania o inne przyszłe wysiłki zmierzające do rozwiązania rosnących kosztów opieki zdrowotnej w kontekście rozszerzenia ubezpieczenia zdrowotnego przez ACA. Ustawodawstwo mające uchylić podatek było sponsorowane i wspierane przez Demokratów, którzy początkowo wspierali ACA, z państw takich jak Minnesota, które są domem dla dużych firm produkujących urządzenia medyczne
[podobne: soda a rak, syrop prospan, soda na raka ]

Tags: , ,

No Responses to “Podatek akcyzowy od urządzeń medycznych – zanim to się zacznie ad”

  1. Breadmaker Says:

    Bardzo ciekawy i wyczerpujacy artykul

  2. Celtic Charger Says:

    [..] Cytowany fragment: lifestyle[…]

  3. Swampmasher Says:

    tak naprawdę istotna jest równowaga pierwiastków

Powiązane tematy z artykułem: soda a rak soda na raka syrop prospan