Stomatologia i ortodoncja
Zdrowie dieta porady zdrowotne…

Pod namiotem medycznym w Boston Marathon

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Jasne słońce przenikało przez markizy namiotu medycznego rozbrzmiewającego na placu Copley, gdzie dołączyłem do wielu lekarzy, którzy opiekowali się ludźmi, którzy zachorowali od przejechania 26,2 mil. Niektórzy wolontariusze zajmowali się namiotami medycznymi od lat – jedna pielęgniarka pracowała w Boston Marathon ponad 25 razy. Chorych i zestresowanych biegaczy wlewa się do naszego prowizorycznego szpitala. Biegacz potknął się i zwymiotował do torby. Pomogliśmy mu wejść na łóżeczko, gdzie siedział drżący. Wszystko w porządku , powiedziała delikatnie pielęgniarka, ocierając twarz. Ale jego temperatura w jego wnętrzu spadła do 96 stopni, a on zaczął mieć gwałtowne rygory. Przywieźliśmy mu koce z mylaru i gorący bulion. W pobliżu na łóżeczko spadła kobieta z silnymi skurczami ścięgniowymi; biegacz z chorobą wątroby drżał z asteriksami, a jego oczy wędrowały w dzikich sakkadach.
Nagle rozległ się głośny, mdlący wybuch. Moje uszy dzwoniły, a potem – długa pauza. Wszyscy w namiocie zatrzymali się i spojrzeli w górę. Odwodniona kobieta chwyciła mnie za nadgarstek. Co to było. – krzyknęła. Nie odchodź. Nie ruszyłem się. John Andersen, koordynator medyczny, wziął mikrofon. Wszyscy zostają ze swoimi pacjentami – powiedział – i zachowują spokój. Potem poczuliśmy dym – gęsty odór siarki – i usłyszeliśmy drugą eksplozję, dalej, ale nie mniej przerażająco. Pomimo prośby pacjenta wyszedłem z tyłu namiotu i zobaczyłem tłum biegnący od chmurzy dymu falującej wokół linii mety. Są bomby – szepnęła kobieta. Moje ręce zaczęły się trząść.
Stałem na zewnątrz i zadzwoniłem do mojej rodziny. Tutaj są bomby – powiedziałem. Zmartwiona, ale spokojna, moja matka powiedziała: Po prostu zadbaj o siebie i wydostań się stąd .
Prawie uciekłem, myśląc, że w pobliżu może być więcej bomb. Zjazd na Dartmouth Street, gdzie tłumy szybko się oddalały. Ale z namiotu usłyszałem głos Andersena, echo mojego własnego sumienia: Cały personel medyczny zostaje z pacjentami . Jego proste, kontrolowane instrukcje odwoływały się do głębokiego przekonania umocnionego moim szkoleniem medycznym. Kiedy wszedłem do namiotu, pacjent, który chwycił mój nadgarstek, zniknął. Moja przyjaciółka Jennifer Schwartz szukała jej stetoskopu – Nie mogę tego znaleźć , powiedziała z trudem. Pielęgniarka stojąca między łóżeczkami zaczęła płakać. Wszystko w porządku. Zapytałem. Sięgnęła po torbę z wszczepem dla pacjenta. Nic mi nie jest, powiedziała, odgarniając łzy. Nie martw się.
Pierre Rouzier, lekarz rodzinny, który spędził całą swoją karierę w trybie triage, powiedział mi, że po wybuchach nie wiedział, gdzie powinien iść i co powinien zrobić – nie miał pojęcia, jak się poddać. To była najtrudniejsza część: Gdzie byłbym najcenniejszy.
Pewna pielęgniarka powiedziała mi, że przypomniała sobie, jak EMT uciekają na miejsce wybuchu w chwili wybuchu bomb. Były wyłączone, zanim zdążyłem mrugnąć , powiedziała. Wielu lekarzy podążyło za nim. Po tym, jak zobaczyłem faceta na wózku inwalidzkim wchodzącego do namiotu z raną na głowie, powiedział Rouzier, zdecydowałem się pójść na scenę. Napisał swojej żonie, co może być pożegnalnym przesłaniem: Na miejscu jest bomba linię mety i musimy pomóc. Nie chciałem umrzeć , powiedział, ale byli tam ludzie .
Na pierwszym miejscu wybuchu zobaczył ciała ułożone jedna na drugiej w obszarze może 20 stóp na 40 stóp. Nie mógł odróżnić ofiar od reagujących
[hasła pokrewne: nużeniec objawy, iwona sulik wikipedia, neurovit działanie ]

Tags: , ,

No Responses to “Pod namiotem medycznym w Boston Marathon”

 1. Eryk Says:

  Article marked with the noticed of: implanty stomatologiczne warszawa[…]

 2. Disco Thunder Says:

  Zawiera wsobie nie tylko wapń ale także witamine d

 3. Roadblock Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: catering toruń[…]

 4. Sandra Says:

  Wartościowy tekst, ale niepełny.

 5. Chocolate Thunder Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: prywatny dom opieki[…]

 6. Blanka Says:

  taki lekarz pod kątem onkologicznym zbada znamiona

Powiązane tematy z artykułem: iwona sulik wikipedia neurovit działanie nużeniec objawy