Stomatologia i ortodoncja
Zdrowie dieta porady zdrowotne…

Obserwacja – opieka o wysokiej wartości lub luka w kosztach

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Artykuł New York Times z 2012 roku opowiedział historię Miriam Nyman, 83-letniej kobiety z Rhode Island, która została hospitalizowana po upadku w 2009 roku.1 Pani Nyman złamała szyję i spędziła 4 noce w szpitalu, więc była zszokowana, gdy się dowiedziała że cała hospitalizacja została sklasyfikowana jako wizyta ambulatoryjna i rozliczana jako pobyt obserwacyjny. Oznaczało to, że jej późniejszy pobyt w wykwalifikowanej placówce opiekuńczej nie był pokryty przez Medicare, a ona zostawiła ponad 35 000 $ w kieszonkowych wydatkach. Podobne przypadki odnotowane w innych miejscach w Stanach Zjednoczonych podkreślają krytyczną i pomijaną politykę Medicare, która wymaga reformy – szpitalnej płatności za opiekę obserwacyjną . Pierwotnie opracowany do leczenia bólu w klatce piersiowej, prototypowa opieka obserwacyjna w dedykowanych jednostkach była badana pod kątem takich stanów jak przejściowy atak niedokrwienny, astma i omdlenia. Lekarze oceniają pacjentów w jednostce obserwacyjnej zgodnie ze znormalizowanymi ścieżkami klinicznymi, zazwyczaj przez 24 godziny lub mniej, w celu określenia potrzeby przyjęcia do szpitala. Liczne badania pokazują, że model ten może prowadzić do opieki o wyższej wartości – takiej samej lub lepszej jakości po niższych kosztach niż w placówkach szpitalnych – ale tylko około jedna trzecia amerykańskich szpitali ma jednostki obserwacyjne.
Począwszy od listopada 1996 r., Centers for Medicare i Medicaid Services (CMS) udoskonalił swoje kody płatności dla opieki obserwacyjnej, którą definiuje jako grupę usług ambulatoryjnych zarządzanych w ramach Medicare Part B, które mogą być dostarczane w dowolnym otoczeniu – gabinecie lekarskim, oddział ratunkowy, regularny oddział szpitalny lub jednostka obserwacyjna. Zasady ubezpieczenia zdrowotnego zmieniły się z czasem, ale szczególne warunki opieki nigdy nie były wymagane do świadczenia usług obserwacji. Rachunek za obserwację jest taki sam, niezależnie od tego, czy obejmuje opiekę prototypową w dedykowanych jednostkach obserwacyjnych, leczenie pooperacyjne pooperacyjne i terapie infuzyjne, czy opiekę na tradycyjnym oddziale szpitalnym.
Hospitalizacji szpitalnej, która w 2011 r. Stanowiła 24% wydatków Medicare, 3 stała się głównym celem kontroli kosztów dla CMS. Chociaż zwrócono uwagę na politykę readmisji, kilka lat temu podjęto działania polityczne dotyczące adekwatności przyjmowania pacjentów hospitalizowanych, co miało większy wpływ finansowy. Dysponując niewieloma narzędziami do redukcji przyjęć, CMS opracował program Recovery Audit Contractor (RAC). Począwszy od 2005 r. Program uprawniał kontrahentów do retrospektywnego kontrolowania przyjęć do szpitali w celu uzyskania trafności i odzyskiwania kwot, które stanowiły nadmierne płatności. Główną informacją dostępną dla audytora jest to, czy pacjent kwalifikuje się do leczenia w szpitalu czy do obserwacji; status jest określany zgodnie z kryteriami stosowności przyjęcia, osadzonymi w narzędziu kontrolnym, takim jak Milliman lub InterQual. Takie audyty doprowadziły do odzyskania dużych sum pieniędzy ze szpitali, przy czym 90% wszystkich szpitali obecnie zgłasza działalność RAC, a ponad 2 miliardy dolarów odzyskane w samym 2012 roku.4
W odpowiedzi praktycznie wszystkie szpitale przyjęły systemy, które pozwalają w przyszłości ocenić, czy przyjęcia spełniają te kryteria, a jeśli nie, przyznają pacjentom status obserwacji. W rezultacie roczna liczba godzin obserwacji dla beneficjentów Medicare wzrosła o prawie 70% w okresie od 2006 do 2010 r., Z 23 milionów do 39 milionów3. Ponieważ ryzyko wysokich kosztów z własnej kieszeni wzrasta wraz z czasem pobytu obserwacyjnego, niepokojące, że liczba pobytów obserwacyjnych przekracza 72 godziny – znacznie ponad 48-godzinny okres przewidziany przez CMS na opiekę obserwacyjną – wzrósł o 88% od 2007 r. do 2009 r.5
Obecna polityka CMS dotycząca opieki obserwacyjnej promuje zmianę kosztów bez nagradzania wyższą wartością, ponieważ płatność zależy od czasu i nie nagradza stosowania opartych na dowodach ścieżek klinicznych lub jednostek szpitalnych zaprojektowanych w celu zapewnienia skutecznej opieki dla tej grupy pacjentów.
[więcej w: neurovit, bobrek trójlistkowy, nużeniec objawy ]

Tags: , ,

No Responses to “Obserwacja – opieka o wysokiej wartości lub luka w kosztach”

 1. Witold Says:

  Taki sok jest smaczny, a witaminy i enzymy zawarte w nim działają natychmiast

 2. Liwia Says:

  Article marked with the noticed of: alkohol[…]

 3. Barbara Says:

  mam wrażenie, że ludzka głupota się pogłębia

 4. Pepper Legs Says:

  Article marked with the noticed of: Gainery[…]

 5. Onion King Says:

  mam wskazanie lekarza neurologa

Powiązane tematy z artykułem: bobrek trójlistkowy neurovit nużeniec objawy