Stomatologia i ortodoncja
Zdrowie dieta porady zdrowotne…

Mutacje związane z rakiem w endometriozie bez raka cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Próbki tkanek od 15 pacjentów uzyskano z Centrum Kobiet Bc dla Ból Mied a i Endometriozy w Vancouver, BC, Kanada i zebrano za pośrednictwem banku tkanek OVCARE (część projektu World Endometriosis Research Fundation Endometriosis Phenome and Biobanking Harmonization Project) .21 Instytucja Komisje oceniające w poszczególnych szpitalach zatwierdziły wszystkie pobrania tkanek. Kryterium włączenia do badania było potwierdzone patologicznie głębokie infiltrowanie endometriozy (zmiany o głębokości> 5 mm, takie jak w jelicie lub ścianie otrzewnej) zawierające zarówno komponenty nabłonkowe, jak i zrębowe, brak nowotworu lub dysplazji oraz rozmiar zmian wystarczający do zgrubienia tkanki, makrodyssekcja lub laserowa mikrodyssekcja. Sekwencjonowanie Exome
Uszkodzenia endometrialne i odpowiednie prawidłowe tkanki z tych samych bloków były rdzeniami (2 mm dla mniejszych zmian i 3 mm dla większych zmian) z bloków utrwalonych w formalinie i zatopionych w parafinie. Skrawki wybarwione hematoksyliną i eozyną przygotowano przed i po rdzeniu, aby potwierdzić precyzję pobierania próbek i zapewnić, że co najmniej 60% obszaru rdzenia zawierało tkankę zmienioną (lub 100% zawierającą normalną tkankę). Biblioteki w parach końcowych zostały wygenerowane przy użyciu standardowych procedur Illumina, które obejmowały DNA z rdzenia endometriozy i normalne (dopasowane kontrolne) próbki. Regiony kodujące wychwycono za pomocą systemu wzbogacania Agilent SureSelect i zsekwencjonowano sekwencje Illumina. Dane zostały przetworzone zgodnie z wcześniejszym opisem.22
Probabilistyczna ocena obserwowanych częstotliwości mutacji kierowcy
Prawdopodobieństwo, że z czystego przypadku 5 odnalezionych mutacji 80 znajdzie się wśród rozpatrywanych genów odpowiedzialnych za 125, to P = 0,001, obliczone na podstawie testu dwumianowego (Tabela S1 w Dodatkowym dodatku 2, dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem ). Konkretnie 1-pbinom (4, 80, 276,824 / 27,000,000) = 0,001, w którym całkowita liczba zsekwencjonowanych pozycji wynosi około 27 milionów pz (cały eksome), a 276 824 to szacowana całkowita liczba pozycji spośród wszystkich genów kierujących. uważa, że może to spowodować mutację kierowcy. Liczbę pozycji kierowcy uzyskano łącząc wszystkie pozycje, które stwierdzono (somatycznie) zmutowane, we wszystkich rodzajach raka, w bazie danych Atlas genomu nowotworu, które są uważane za zlokalizowane w onkogenach kierowcy. Konserwatywnie przyjęliśmy założenie, że tylko docelowe pozycje w genach supresorowych nowotworów były celami mutacji kierowcy.
Ukierunkowane sekwencjonowanie
Zastosowano panel Amplicon Cancer TruSeq (Illumina) i poprzednio opisany TruSeq Custom Amplicon Panel23, a następnie sekwencjonowanie Illumina MiSeq (Tabela S5 w Uzupełniającym Dodatku 2). Warianty zostały zidentyfikowane przy użyciu narzędzia wywołującego rozmowę kwalifikacyjną MiSeq Reporter Somatic Variant. Jedynie warianty nieobecne w DNA linii zarodkowej i obecne w obu bibliotekach (replikach technicznych) z obu paneli (tj. Bibliotek z czterema powtórzeniami) zostały zwalidowane ortogonalnie za pomocą testu kropelkowej cyfrowej reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR) (ryc. S1 w Dodatkowym dodatku 1, dostępne w ).
Cyfrowe testy PCR Droplet
Podwójnie znakowane testy egzonukleazy 5 zastosowano w cyfrowych cyfrowych testach kropelkowych (tabela S7 w dodatkowym dodatku 2)
[podobne: neurovit działanie, syrop prospan, soda na raka ]

Tags: , ,

No Responses to “Mutacje związane z rakiem w endometriozie bez raka cd”

 1. Janina Says:

  Niespełna rok temu wykryto u mnie nadciśnienie

 2. Marika Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: usuwanie azbestu[…]

 3. Michał Says:

  Bzdety piszecie i tyle

 4. Skull Crusher Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do depilacja laserowa Poznań[…]

 5. Nikola Says:

  Dzięki opiece lekarza udaje mi się utrzymać dobry stan zdrowia

 6. Franciszek Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do olejek arganowy[…]

 7. Mr. Gadget Says:

  Trzeba przede wszystkim dbać o siebie i zdrowe nawyki

Powiązane tematy z artykułem: neurovit działanie soda na raka syrop prospan