Stomatologia i ortodoncja
Zdrowie dieta porady zdrowotne…

Mutacje związane z rakiem w endometriozie bez raka ad 9

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Na koniec, nie wszystkie uszkodzenia u danego pacjenta zawierały wykrywalną mutację (kierującą) (np. Pacjent 26), tendencję obserwowaną również w kontekście zmian endometriotycznych współwystępujących z rakiem 14; odkrycia te potencjalnie wspierają współistnienie wielu linii endometriozy u tego samego pacjenta. Głęboka naciekająca endometrioza może zaatakować narządy wewnętrzne i zniekształcić miejscową anatomię, podczas gdy w powierzchownym podtypie endometriozy zmiany są nieinwazyjne, a anatomiczne relacje zachowane. Procesy biologiczne leżące u podstaw tych odrębnych fenotypów są nieznane. Nasze odkrycia kwestionują obecne rozumienie tego inwazyjnego podtypu endometriozy i otwierają dyskusję, czy głęboką infiltrację endometriozy można uznać za łagodny nowotwór. Jeden pacjent (pacjent 28) miał tę samą mutację KRAS w trzech odrębnych zmianach przestrzennych, zwiększając prawdopodobieństwo, że niektóre miejsca łagodnej głębokiej infiltracyjnej endometriozy powstają w wyniku nowotworowego procesu przerzutowania. Jednak jako wyjaśnienie tej obserwacji należy rozważyć kilka mechanizmów. Po pierwsze, mutacje mogły powstać niezależnie od siebie. Jednak jest mało prawdopodobne, aby dokładnie ta sama mutacja wystąpiła niezależnie, przez przypadek, we wszystkich trzech zmianach. Po drugie, mutacja mogła powstać w pojedynczej zmianie, a następnie rozprzestrzenić się na inne miejsca. Ta możliwość wspomaga przerzuty somatycznie zmienionych komórek nabłonka endometriozy, ale nie odnosi się konkretnie do spornego problemu endometrium, pochodzącego z metaplazji lub rozsiewu z endometrium. Niemniej jednak, jeśli zdecydujemy się zaakceptować to wyjaśnienie, należy wziąć pod uwagę także nieumartowany składnik zrębu endometriozy; albo ten składnik musi być konieczny do utrzymania sprawności komórek nabłonkowych, a zatem do współwytrówania (jest rekrutowany) z nabłonkiem podczas patogenezy endometriozy, lub rozwija się po ustanowieniu (zmutowanej) komórki nabłonka endometrium poprzez metaplazję podnóży nie-metrialnej komórki. Wreszcie, zaproponowano dwusieczne (maciczne) pochodzenie komórek macierzystych prowadzące zarówno do zrębowych, jak i nabłonkowych składników endometriozy. 4, 48. Teoria powiązana z komórkami macierzystymi może dostarczyć prawdopodobnej drogi do przerzutów pojedynczych komórek; wymagałoby to jednak swoistej presji, aby tylko potomstwo nabłonka mogło uzyskać (lub zachować) mutacje kierowców raka, które obserwowaliśmy do tej pory. Oczywiście ta hipoteza wymaga dodatkowej weryfikacji, ale może być bardziej zgodna z rzadkimi i odległymi miejscami endometriozy (np. W płucach, kręgosłupie i mózgu) .49
Konieczne jest spektrum analiz molekularnych, aby odpowiedzieć na kluczowe pytania dotyczące patogenezy endometriozy i jej zachowania klinicznego (tabela S8 w dodatkowym dodatku 2). Obecna klasyfikacja kliniczna endometriozy nie opiera się ani na czynnikach biologicznych, ani na silnych predykcjach zachowania klinicznego50; w tym przypadku istnieje możliwość udoskonalenia lub przeprojektowania systemu klasyfikacji opartego na wiedzy biologicznej. Istnieje wiele wyzwań, przed którymi stoją kobiety z endometriozą i ich opiekunami; to badanie dostarcza silnego uzasadnienia i fundamentów molekularnych dla rozległej charakterystyki wszystkich podtypów endometriozy Biorąc pod uwagę szeroki zakres i często subiektywny charakter (np. Ból zgłaszany przez pacjenta) cech klinicznych u pacjentów z endometriozą, potrzebne będą duże i dobrze opisane kohorty.
Podsumowując, chociaż endometriozę uważa się za łagodny zaburzenie zarówno z perspektywy klinicznej, jak i histopatologicznej, w nabłonku gruczołowym niektórych głębokich infiltracyjnych zmian endometrialnych stwierdzono dobrze znane mutacje somatyczne związane z rakiem. Odkrycia te stwarzają nowe możliwości bardziej szczegółowego badania wszystkich postaci endometriozy za pomocą metod badawczych, które są powszechne w badaniach nad rakiem.
[podobne: soda na raka, wskaźnik inr norma, norma inr ]

Tags: , ,

No Responses to “Mutacje związane z rakiem w endometriozie bez raka ad 9”

 1. Nikodem Says:

  też przez długi okres czasu myślałam, że mnie boli żołądek

 2. Henryk Says:

  [..] Cytowany fragment: kawa świeżo palona[…]

 3. Waylay Dave Says:

  Udar mozgu, czyli wylew nie jest diagnozowany w Polsce

 4. Melania Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: Akcesoria do smartfona[…]

 5. Aurelia Says:

  przy biegunkach i ogolnie problemach z jelitami sprawdza sie intesta

Powiązane tematy z artykułem: norma inr soda na raka wskaźnik inr norma