Stomatologia i ortodoncja
Zdrowie dieta porady zdrowotne…

Mutacje związane z rakiem w endometriozie bez raka ad 7

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Zbadaliśmy dwa bloki u Pacjenta 26, każdy z osobnego i anatomicznie oddzielonego uszkodzenia endometrialnego. Mutacja KRAS c.35G . A (p.G12D) została potwierdzona w przedziale nabłonkowym tylko bloku tkanki indeksu (pierwotnie poddanego sekwencjonowaniu panelu) z częstotliwością 31% (tabela 2 i fig. S2 w dodatkowym dodatku 1). ); nie wykryto tego w innych zmianach od tego pacjenta. Powtarzające się warianty KRAS G12 w głębokiej infiltracji endometriozy
Ryc. 4. Ryc. 4. Występujące współwystępujące i anatomicznie rozległe głębokie infiltrujące zmiany w endometriozie, które pasują do identycznych mutacji KRAS.Panel A pokazuje anatomiczny diagram przedstawiający położenie trzech wyraźnych głębokich infiltracyjnych zmian endometriozy (na czerwono) i prawidłowego pobierania próbek z eutopowego endometrium i szyjki macicy nabłonek (na szaro), wszystko od Pacjenta 28. Częstotliwość allelowa mutacji KRAS z eksperymentami kropelkowymi PCR z klastonem, 35.3.3 G, A (p.G12D), jest również pokazana poniżej każdego identyfikatora bloku. Panel B pokazuje kropelkowe cyfrowe wykresy PCR potwierdzające mutację KRAS w nabłonkowym, ale nie zrębowym, składniku endometriotycznym A8, z frakcją dodatnią mutanta-kropelki (częstotliwość alleliczna). Pokazane są również kontrole. Panel C pokazuje fotomikrografię hematoksyliny i eozyny w każdym z miejsc pokazanych w Tablicy A, w tym tkankę endometriotyczną pobraną z trzech różnych zmian: w przedniej powierzchni błon śluzowych macicy (A8), jak również pochwowej (B3) i odbytnicy (C2 ) powierzchnie torebki z prostownikiem.
Ponieważ wykryto zmiany KRAS w powyższych dwóch kohortach (3 z 27 pacjentów), przeanalizowano głębokie infiltrujące zmiany endometriozy u dodatkowych 12 pacjentów (pacjentów od 28 do 39) (Tabela 1) przy użyciu cyfrowych testów kropelkowych PCR dla pięciu wariantów kodonu 12 KRAS ( c.35G . A [p.G12D], c.35G . T [p.G12V], c.35G . C [p.G12A], c.34G . C [p.G12R] i C.34G . T [p.G12C]). Cyfrowe testy PCR z kroplą początkowo wykonywano w manualnie makroskopowych zmianach (tabela S7 w dodatkowym dodatku 2), a uszkodzenia wykazujące pozytywność były następnie mikrododatkami z wiązaniem laserowym, z przedziałami zrębowymi i nabłonkowymi rozdzielonymi, gdy to możliwe. Wykryliśmy mutacje KRAS u 3 z 12 pacjentów (25%) (Tabela 2). W przypadku Pacjenta 28 z mutacją c.35G . A (p.G12D), dostępne były trzy niezależne głębokie zmiany i normalny nabłonek endometrium do laserowej rejestracji mikrodyssekcji i cyfrowej analizy PCR z kropelkami o wysokiej rozdzielczości (Figura 4). Wszystkie trzy anatomicznie odrębne zmiany endometrialne zawierały tę samą zmianę KRAS c.35G . A w nabłonku gruczołowym; jednak nie byliśmy w stanie wykryć mutacji w zrębu endometriozy lub prawidłowym eutopowym nabłonku endometrium od tego samego pacjenta.
Dyskusja
Pomimo wysokiej częstości występowania endometriozy i jej wpływu na jakość życia związaną ze zdrowiem kobiet, 29 niewiele wiadomo na temat procesów biologicznych, które stanowią jej podstawę, chociaż minęło ponad sto lat odkąd ta choroba została po raz pierwszy opisana. imperatyw społeczno-ekonomiczny dla badań nad endometriozą; w samych Stanach Zjednoczonych obciążenia ekonomiczne wynoszą ponad 12 000 USD na pobyt w szpitalu, 32 więcej niż 11 000 USD na kobietę z zaburzeniem, 32,33 i ponad 54 miliardy USD rocznie. W tym badaniu wykorzystaliśmy kombinacja sekwencjonowania nowej generacji i walidacji poprzez wysoce czułe cyfrowe testy genomowe i odkryła, że większość łagodnych głęboko naciekających zmian endometriozy zawiera mutacje somatyczne, w tym mutacje w dobrze znanych genach ARID1A, PIK3CA, KRAS i PPP2R1A.35 37
Zgłaszanie mutacji genów u kierowców poszkodowanych powinno być uważane za zachowawcze, ponieważ wciąż opracowywane są metody sekwencjonowania ultramałożących i utrwalonych formaliną materiałów.
[hasła pokrewne: funnyguilds, inr norma, neurovit skład ]

Tags: , ,

No Responses to “Mutacje związane z rakiem w endometriozie bez raka ad 7”

 1. Chuckles Says:

  wynik badania poziomu glukozy wymagał od razu konsultacji z diabetologiem ?

 2. Łucja Says:

  [..] Cytowany fragment: gabinet psychologiczny[…]

 3. Day Hawk Says:

  Nawet się nie spodziewaliśmy się że alergia a nietolerancja

 4. Elżbieta Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do baby[…]

 5. Hyper Says:

  Profilaktykę i w ogóle wzmacniająca krążenie trzeba rozpocząć już po 40

 6. Lord Pistachio Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: odżywianie[…]

 7. Samuel Says:

  Co z suplementami diety zalecanymi

Powiązane tematy z artykułem: funnyguilds inr norma neurovit skład