Stomatologia i ortodoncja
Zdrowie dieta porady zdrowotne…

Mutacje związane z rakiem w endometriozie bez raka ad 6

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Ponadto, mutację PPP2R1A u pacjenta 6 zwalidowano w przedziale nabłonkowym za pomocą cyfrowego testu PCR z kropelkami (tabela S7 w dodatkowym dodatku 2); jednak nie byliśmy w stanie odzyskać czystej próbki zrębu z pozostałej zmiany. Cancer Driver Deep-Sequencing Analiza zmian endometrialnych
W niezależnym zestawie eksperymentów przeanalizowaliśmy próbki tkanek od trzech pacjentów (pacjentów 25, 26 i 27), stosując dwa ukierunkowane panele z pokrywającym się zasięgiem regionów aktywnych pięciu genów (NRAS, BRAF, FGFFR2, HRAS i KRAS) oraz pełna sekwencja kodująca sześciu genów (PIK3CA, PTEN, TP53, CDKN2A, CTNNB1 i FBXW7) (Tabela S5 w Uzupełniającym dodatku 2). Dwufazowe zmiany endometrialne izolowano za pomocą mikrodyssekcji laserowej, a mutacje uznawano za potwierdzone, jeśli były obecne w czterech bibliotekach panelowych dla każdej próbki endometriozy i nieobecne (dopasowane do pacjenta) DNA linii płciowej (Tabela S6 w Dodatku 2 i Fig. 6). S1 w Uzupełniającym dodatku 1). Spośród trzech pacjentów dwie żyjące mutacje aktywujące w KRAS; jednak żadne inne zmiany somatyczne nie przeszły przez nasz filtr (tj. były obecne we wszystkich czterech bibliotekach). Pacjent 25 nosił c.35G . T (p.G12V) i c.35G . C (p.G12A) mutacje KRAS, które były obecne na średniej częstotliwości alleli odpowiednio 11,2% i 8,6%. Pacjent 26 miał pojedynczą mutację KRAS c.35G . A (p.G12D) obecną przy średniej częstości alleli 10,4% (Fig. S2 w Dodatku 1).
Tabela 2. Tabela 2. Cyfrowy test PCR z kropelkami z próbek wzbogaconych w Laser-Capture. Rysunek 3. Rysunek 3. Potwierdzenie aktywacji, somatyczne mutacje KRAS w nabłonku gruczołowym, ale nie w przedziałach głębokich zmian endometriotycznych.Panel A pokazuje fotomikrografię endometriozy tkanka od Pacjenta 25, ze standardowym barwieniem hematoksyliną i eozyną. Panele B i C pokazują ręcznie wybarwione, nieprzylepne odcinki, również od Pacjenta 25, które zostały przygotowane do mikrodyssekcji laserowej. Panele D i E pokazują kropelkową wykresy reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR) ilustrujące obecność zarówno mutacji K.3S o C.35G . (p.G12V) i c.35G . C (p.G12A) przy różnych częstotliwościach allelowych, ale do nabłonka gruczołowego u pacjenta 25. Częstotliwości alleliczne reprezentują odsetek kropelek, które były pozytywne dla zmutowanego allelu (mut +) lub dodatniego dla allelu typu dzikiego (wt +). Pokazano także kontrolne linie komórkowe i kontrole bez matrycy (w tym wszystkie składniki reakcji oprócz matrycy DNA). Comp-PMT1 oznacza rurkę fotopowielacza skompensowaną widmowo (kanał barwnika stosowany w teście mutanta) i fotopowielacz 2 fotopowielacza skomponowany z Comp-PMT2 (kanał barwnika stosowany do testu typu dzikiego).
Warianty KRAS zostały zwalidowane ortogonalnie za pomocą cyfrowego testu PCR kropelkowego. Dwa sąsiednie bloki z pojedynczej zmiany patologicznej w Pacjencie 25 badano dla obu c.35G . T (p.G12V) i c.35G . C (p.G12A); test potwierdził obecność dwóch odrębnych mutacji w tym samym endometriotycznym przedziale nabłonkowym: mutacja c.35G . T (p.G12V) była obecna w indeksie i sąsiadujących blokach przy częstotliwościach odpowiednio 24% i 37%, oraz c. Mutacja .35G . C (p.G12A) występowała przy częstotliwościach odpowiednio 33% i 16% (Tabela 2 i Figura 3)
[przypisy: wskaźnik inr norma, podwyższone trójglicerydy objawy, soda a rak ]

Tags: , ,

No Responses to “Mutacje związane z rakiem w endometriozie bez raka ad 6”

 1. Airport Hobo Says:

  Article marked with the noticed of: Trener osobisty[…]

 2. Emma Says:

  Sporo informacji ale ciezko sie to czyta

 3. Nightmare King Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu fizjoterapia kursy warszawa[…]

 4. Drop Stone Says:

  Badanie rezonansem magnetycznym w szybkim terminie

 5. Andrzej Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: dom starców[…]

 6. Iga Says:

  boję, że jak taki włókniak jednak może być niebezpieczny

Powiązane tematy z artykułem: podwyższone trójglicerydy objawy soda a rak wskaźnik inr norma