Stomatologia i ortodoncja
Zdrowie dieta porady zdrowotne…

Jak AIDS wynalazł globalne zdrowie ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Takie podejście wykracza daleko poza tradycyjne bioetyczne formuły autonomii i zgody. Jak zauważyło wielu klinicystów i naukowców, aktywiści AIDS, w tym wielu ludzi z AIDS, służyli jako współpracownicy i współpracownicy, a nie jako wyborcy i badani, zmieniając trajektorię badań i leczenia.4 Te nowe modele aktywizmu chorobowego, zawarte w Denver Principles (1983) ), który wymagał zaangażowania na każdym szczeblu podejmowania decyzji , pobudził nowe strategie wśród wielu aktywistów skupionych na innych chorobach. Na początku 2000 roku aktywiści AIDS wykuwali ważne transnarodowe sojusze i działania, ustanawiając krytyczny aspekt nowego globalnego zdrowia. Ponadto HIV spowodował nowe ważne zobowiązania w zakresie finansowania opieki zdrowotnej, szczególnie w krajach rozwijających się. Wraz z pojawieniem się HAART i poszerzeniem rozpoznawania potencjalnego wpływu HIV na delikatny postęp w rozwoju ubogich w zasoby, HIV pobudził znaczny wzrost finansowania ze źródeł takich jak Bank Światowy. Rosnące obawy w ONZ i innych krajach, że epidemia stanowi poważne zagrożenie dla globalnego bezpieczeństwa , wywołały nowe finansowanie z krajów darczyńców, co ostatecznie doprowadziło do ustanowienia Światowego Funduszu Walki z AIDS, Gruźlicą i Malarią. W 2003 r. Dołączył do niego Emergency Plan AIDS Relief (PEPFAR), który, przy wsparciu obu stron, początkowo obiecał 15 miliardów dolarów w ciągu 5 lat. Od początku istnienia PEPFAR, Kongres przeznaczył ponad 46 miliardów dolarów na leczenie, infrastrukturę i partnerstwa, które przyczyniły się do zmniejszenia o 25% liczby nowych zakażeń w Afryce subsaharyjskiej.
HIV przyciąga także niezwykły poziom prywatnej filantropii, w szczególności z fundacji Billa i Melindy Gates. Finansowanie HIV doprowadziło do powstania nowych partnerstw publiczno-prywatnych, które stały się modelem finansowania badań naukowych, globalnych inicjatyw na rzecz zdrowia i budowy kluczowej infrastruktury świadczenia opieki zdrowotnej w krajach rozwijających się. Te programy finansowania wywołały kłótliwe debaty na temat priorytetów, wydajności, procesów alokacji i szerszych strategii zapobiegania i leczenia wielu chorób, szczególnie w biedniejszych krajach. Niemniej jednak zaproponowali nowe podejścia do identyfikacji krytycznych zasobów i oceny ich wpływu na obciążenie chorobami. Powodzenie przyszłych działań będzie zależeć od utrzymania i rozszerzenia niezbędnych funduszy w okresie globalnej recesji gospodarczej, a także nowych strategii oceny skuteczności różnych interwencji.
AIDS pobudziło również inną pokrewną debatę, która nadal zanieczyszcza zdrowie na całym świecie – o kosztach niezbędnych leków. Dostępność skutecznych i zapobiegawczych metod leczenia opiera się na dostępności leków o obniżonej wartości i ich ogólnych odpowiednikach. Niedawna decyzja indyjskiego Sądu Najwyższego podtrzymała prawo Indii do produkcji niedrogich leków generycznych, pomimo roszczeń wielonarodowego przemysłu farmaceutycznego o większe uznanie patentów.
Innym ważnym aspektem nowego aktywizmu było naleganie, by epidemia AIDS domagała się uznania podstawowych praw człowieka. Na początku prawnicy, bioetycy i decydenci debatowali nad warunkami, w których tradycyjne wolności obywatelskie mogą zostać zniesione w celu ochrony społeczeństwa przed zagrożeniem infekcją
[więcej w: inr norma, podwyższone trójglicerydy objawy, olx praca chałupnicza ]

Tags: , ,

No Responses to “Jak AIDS wynalazł globalne zdrowie ad”

 1. Diana Says:

  Niespełna rok temu wykryto u mnie nadciśnienie

 2. Tomasz Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: forum stomatologiczne[…]

 3. Dawid Says:

  Jak masz bule takie jak ja to musze ci wspulczóc tylko

 4. 57 Pixels Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: okulista wrocław[…]

 5. Grave Digger Says:

  Mam nadzieję że nastąpią jakieś zmiany w diagnozie

Powiązane tematy z artykułem: inr norma olx praca chałupnicza podwyższone trójglicerydy objawy