Stomatologia i ortodoncja
Zdrowie dieta porady zdrowotne…

Graficzne ostrzeżenia przed paleniem tytoniu przez FDA i pierwszą poprawkę

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W przeszłości zasada konstytucyjna dawała rządowi szerokie uprawnienia do regulowania reklamy wyrobów tytoniowych lub farmaceutycznych. Potęga państwa w zakresie ochrony zdrowia publicznego była silna, a wolność firm do podłączania swoich produktów była słaba. Ale Sąd Najwyższy zmienił kurs. Podczas gdy kiedyś nie postrzegano komercyjnej mowy jako mowy, którą chroni Pierwsza Poprawka, teraz daje ona firmom prawie takie same prawa do wprowadzania na rynek swoich towarów, jak to czyni ludzi, którzy mówią po swojemu. A ponieważ Trybunał rozszerzył wolność korporacyjną w zakresie reklamowania, ograniczył on władzę rządową w zakresie ochrony zdrowia publicznego. Podczas gdy Trybunał dawał rządowi większą swobodę w powoływaniu się na jego interesy w zakresie zdrowia publicznego, niż gdy dochodził innych interesów państwowych, teraz ma tendencję do utrzymywania reguł związanych ze zdrowiem z tymi samymi standardami konstytucyjnymi, co inne rodzaje zasad1.
W rezultacie dzisiejszy rząd jest znacznie bardziej podatny na wyzwania, gdy próbuje uregulować działania promocyjne w przemyśle tytoniowym lub farmaceutycznym. W 2011 r. Sąd Najwyższy odrzucił wysiłki Vermonta mające na celu ograniczenie wykorzystania danych na receptę przez przedstawicieli handlowych firm farmaceutycznych2. W zeszłym roku amerykański Sąd Apelacyjny dla DC Circuit zawetował nowe ostrzeżenia graficzne dotyczące opakowań papierosów wydanych przez Urząd ds. Żywności i Leków (FDA) .3 Coraz większa sympatia Sądu Najwyższego do wypowiedzi korporacyjnych i zmniejszanie szacunku wobec organów zdrowia publicznego utrudnia rządowi ochronę zdrowia publicznego. Los ostrzeżeń o papierosach graficznych jest obrazowy.
Kongres zatwierdził ostrzeżenia graficzne, gdy w 2009 roku uchwalił ustawę o zapobieganiu paleniu tytoniu i kontrolę tytoniu. Ustawa wymaga użycia dziewięciu nowych ostrzeżeń tekstowych na opakowaniach papierosów i kieruje Departamentem Zdrowia i Usług dla ludzi, aby wybrać kolorową grafikę towarzyszącą ostrzeżeniom. Zdjęcia muszą przedstawiać negatywne skutki zdrowotne palenia, a tekst i grafika zajmują górne połówki przedniego i tylnego panelu każdego paczki.
W czerwcu 2011 r. FDA ujawniła dziewięć obrazów, w tym niektóre, które były dość wyraźne. Jeden obraz pokazał mężczyznę palącego przez tracheostomię (patrz zdjęcie). Inny pokazał zwłoki mężczyzny ze zszywkami w klatce piersiowej na stole do autopsji. Kilka firm produkujących wyroby tytoniowe szybko pozwał, twierdząc, że wymogi graficznego ostrzegania naruszają ich prawa do pierwszej zmiany. Firmy przeważyły zarówno w sądzie rejonowym, jak i DC Circuit.
W pewnym sensie wynik nie był zaskakujący, biorąc pod uwagę rosnącą sympatię Sądu Najwyższego wobec korporacji i ich prawa do Pierwszej Poprawki. Przepisy dotyczące wypowiedzi handlowych często poddają się kontroli sądowej.
Jednak był dobry powód, by sądzić, że obwód DC będzie podtrzymywał ostrzeżenia graficzne. Nawet gdy Sąd Najwyższy ograniczył władzę rządu w zakresie regulowania mowy korporacyjnej, zachował ważne prawo do regulowania. Ostrzeżenia graficzne zdawały się należeć do tego autorytetu.
Zachowany autorytet odzwierciedla rozróżnienie dokonane przez Sąd Najwyższy od regulacji mowy korporacyjnej, która informuje i reguluje mowę korporacyjną, która wprowadza błędne informacje
[przypisy: podwyższone trójglicerydy objawy, nużeniec objawy, soda a rak ]

Tags: , ,

No Responses to “Graficzne ostrzeżenia przed paleniem tytoniu przez FDA i pierwszą poprawkę”

 1. Pepper Legs Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do sklep z odżywkami warszawa[…]

 2. Helena Says:

  Moja mama tez im wierzyla

 3. Jagna Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do materac do spania[…]

 4. Kacper Says:

  wynik badania poziomu glukozy wymagał od razu konsultacji z diabetologiem ?

 5. Remigiusz Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu psychoterapia lublin[…]

 6. Lord Pistachio Says:

  Jako, ze jestem cukrzykiem, kupiłem ten zachwalany olej

Powiązane tematy z artykułem: nużeniec objawy podwyższone trójglicerydy objawy soda a rak