Stomatologia i ortodoncja
Zdrowie dieta porady zdrowotne…

Graficzne ostrzeżenia przed paleniem tytoniu przez FDA i pierwszą poprawkę ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Z jednej strony Trybunał zwykle sprzeciwia się, gdy rząd próbuje zablokować prawdomówne wypowiedzi przedsiębiorstw. W przypadku danych na receptę prawo Vermont ograniczyłoby swobodny przepływ informacji na temat praktyk lekarzy w zakresie przepisywania leków. Z drugiej strony Trybunał zazwyczaj zatwierdza, gdy rząd próbuje zapobiec fałszywym lub oszukańczym przemówieniom przez przedsiębiorstwa. Na przykład rząd może zabronić firmom mówienia rzeczy, które nie są prawdziwe. Może również wymagać od firm ujawniania informacji, które umożliwią konsumentom dokonywanie świadomych wyborów i nie będą wprowadzani w błąd przez hype reklamowe. Powszechne wymogi dotyczące ujawniania informacji obejmują prospekt emisyjny dla ofert akcji, całkowite spłaty odsetek za kredyt hipoteczny, informacje o wartości odżywczej żywności oraz tekstowe ostrzeżenia dotyczące papierosów. Wydaje się, że graficzne ostrzeżenia o papierosach służą celom podobnym do innych wymaganych ujawnień. Ostrzeżenia ułatwiłyby zrozumienie ryzyka związanego z paleniem i zapobiegałyby wprowadzaniu w błąd przez marketing papierosowy.
Rzeczywiście, Sąd Apelacyjny Stanów Zjednoczonych w sprawie szóstego obwodu utrzymał w mocy prawo Kongresu do wydawania graficznych ostrzeżeń.4 Jak zauważył ten sąd, ludzie często nie czytają tekstowych ostrzeżeń na opakowaniach papierosów. Nawet w przypadku przeczytania ostrzeżenia mogą nie być skuteczne w informowaniu konsumentów o ryzyku dla ich zdrowia. Dodanie obrazów kolorowych może zapewnić, że ostrzeżenia tekstowe zostaną zauważone, przeczytane i zrozumiane. Czasami obraz naprawdę wart jest tysiąca słów.
Mimo że Sąd Najwyższy pozwolił decyzji Szóstego Obwodu, jego skutek jest ograniczony. Szósty obwód rozważał tylko, czy Kongres może wymagać graficznych ostrzeżeń. Obwód DC rozpatrywał konstytucyjność rzeczywistych ostrzeżeń FDA.
Odrzucając ostrzeżenia przez głosowanie dwa do jednego, obwód DC zidentyfikował dwa problemy. Po pierwsze, większość nie uważała, że zdjęcia są potrzebne, aby uniemożliwić firmom produkującym papierosy wprowadzanie konsumentów w błąd. Inne przepisy prawne zakazały już wielu rodzajów oszukańczego etykietowania lub reklamy. Sąd nie chciał odroczyć oceny FDA, że nowe zdjęcia są konieczne. Po drugie, ostrzeżenia nie zostały opracowane po to, aby zagwarantować, że konsumenci w pełni rozumieją zagrożenia dla zdrowia wynikające z papierosów. Zamiast tego, napisała większość, ostrzeżenia miały przede wszystkim przekazać rządowy komunikat antynikotynowy. Rzeczywiście, każdy z nowych obrazów zawierałby numer telefonu do infolinii National Cancer Institute na temat zaprzestania palenia tytoniu, 1-800-QUIT-NOW. Podczas gdy rząd może wykorzystywać własne zasoby do ogłaszania swoich poglądów, ogólnie nie może zmusić osób ani korporacji do wydawania swoich dolarów na rozpowszechnianie swojego punktu widzenia.
Zamiast szukać orzeczenia Sądu Najwyższego w sprawie decyzji DC Circuit, FDA zdecydowała się powrócić do deski kreślarskiej i opracować nowe ostrzeżenia graficzne. W międzyczasie pozostaje nam kilka ważnych pytań.
Po pierwsze, kiedy graficzne ostrzeżenia przekraczają granicę między próbą poinformowania a próbą przekonania. Czy to zależy od tego, jak szokujące czy jak wybitne są. Dwóch z trzech sędziów obwodu DC uznało, że obrazy zostały zaprojektowane tak, by wywoływały emocjonalną reakcję, a nie przekazywały prawdziwe informacje
[więcej w: dexadent, czy bakteria helicobacter pylori jest zarazliwa, neurovit działanie ]

Tags: , ,

No Responses to “Graficzne ostrzeżenia przed paleniem tytoniu przez FDA i pierwszą poprawkę ad”

 1. Shooter Says:

  przy biegunkach i ogolnie problemach z jelitami sprawdza sie intesta

 2. Tadeusz Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: tampony[…]

 3. Dominika Says:

  To tylko niedobór witaminy K

 4. Slow Trot Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu Bóle kręgosłupa[…]

 5. Mieszko Says:

  Też tak miałam ostatnio

 6. Grave Digger Says:

  [..] Cytowany fragment: jacuzzi[…]

 7. Justyna Says:

  Boli mnie ciągle brzuch

Powiązane tematy z artykułem: czy bakteria helicobacter pylori jest zarazliwa dexadent neurovit działanie