Stomatologia i ortodoncja
Zdrowie dieta porady zdrowotne…

Globalne obawy dotyczące infekcji wirusem grypy A (H7N9)

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Ciężka choroba u ludzi spowodowana przez nowy wirus grypy A, który różni się od krążących wirusów ludzkiej grypy A, jest wydarzeniem przełomowym. Może wywoływać sporadyczne infekcje u człowieka ze źródła zwierzęcego – np. Wirusa wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) A (H5N1); lub może to oznaczać początek pandemii grypy – np. wirusa grypy A (H1N1) pdm09. Dlatego odkrycie nowych zakażeń wirusem grypy A (H7N9) u trzech krytycznie chorych pacjentów, o których doniesiono w Journal of Gao i wsp. (Strony 1888-1897), ma duże znaczenie dla zdrowia publicznego. Chińskim naukowcom należy pogratulować widocznej szybkości, z jaką zidentyfikowano wirusa H7N9, a całe wirusowe sekwencje genomu udostępniono publicznie w stosunkowo krótkim czasie. Ponieważ ten wirus H7N9 nie został wcześniej wykryty u ludzi lub zwierząt, sytuacja ta rodzi wiele pilnych pytań i globalnych obaw dotyczących zdrowia publicznego. Kluczową kwestią do oceny ryzyka pandemicznego jest to, czy istnieją dowody na ograniczoną lub, co ważniejsze, utrzymującą się transmisję z człowieka na człowieka, która wskazuje na pojawiającą się pandemię. Jeżeli zachodzi przekazywanie z człowieka na człowieka, należy określić dynamikę transmisji, tryby przekazywania, podstawową liczbę reprodukcyjną i okres inkubacji. Jest możliwe, że ci poważnie chorzy pacjenci reprezentują wierzchołek góry lodowej i że jest jeszcze więcej niewykrytych jeszcze łagodnych i bezobjawowych infekcji. Ustalenie spektrum choroby pomoże nam zrozumieć zakres problemu i ocenić nasilenie. Dlatego pilnie potrzebny jest wzmożony nadzór nad zakażeniem wirusem H7N9 wśród hospitalizowanych pacjentów i pacjentów ambulatoryjnych w każdym wieku z mniej ciężką chorobą układu oddechowego. Inne przydatne informacje można uzyskać na podstawie monitorowania bliskich kontaktów pacjentów z potwierdzonymi przypadkami H7N9 w celu oceny, czy członkowie rodziny lub personel medyczny, który zapewniał opiekę chorym na zakażenie wirusem H7N9, mają chorobę układu oddechowego i potwierdzone laboratoryjnie zakażenie wirusem H7N9. Takie badania wyjaśnią, czy transmisja wirusa H7N9 u ludzi wydaje się skuteczna, czy też ograniczona jest nienażywiona transmisja z człowieka na człowieka u osób z długotrwałymi niezabezpieczonymi ekspozycjami, takimi jak w skupiskach HPAI H5N1 u krewnych członków rodziny. Do tej pory informacje dostarczone przez chińskich urzędników służby zdrowia zapewniają pewność, że nie występuje przenoszenie z człowieka na człowieka.
Oprócz wywoływania ciężkich chorób i zgonów, nowe wirusy H7N9 zgłoszone przez Gao i współpracowników mają cechy genetyczne, które budzą obawy o zdrowie publiczne. Dane dotyczące sekwencji hemaglutyniny (HA) sugerują, że te wirusy H7N9 są chorobą o niskiej chorobotwórczości ptasiej grypy typu A, a zatem infekcja dzikich ptaków i drobiu domowego może spowodować bezobjawową lub łagodną chorobę ptasią, co potencjalnie może prowadzić do cichego rozprzestrzeniania się choroby epizootycznej. Chiny i kraje sąsiednie. Jeśli zakażenie wirusem H7N9 jest głównie odzwierzęce, jak sugerują obecnie raporty, oczekuje się, że przeniesienie nastąpi w wyniku ekspozycji na klinicznie prawidłowy, ale zakażony drób, w przeciwieństwie do zakażenia wirusem HPAI H5N1, które zazwyczaj powoduje szybką śmierć zakażonych kur.
Sekwencje genów również wskazują, że te wirusy mogą być lepiej przystosowane niż inne wirusy grypy ptaków do zakażania ssaków
[podobne: exbol, soda a rak, iwona sulik wikipedia ]

Tags: , ,

No Responses to “Globalne obawy dotyczące infekcji wirusem grypy A (H7N9)”

 1. Mateusz Says:

  Mam 59 lat i od 2 lat biorę tabletki 

 2. Sandra Says:

  Article marked with the noticed of: USG 3D[…]

 3. Samuel Says:

  refundowane przez NFZ

 4. Marbles Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: odszkodowania za wypadek[…]

 5. Adrianna Says:

  Pani Wiktorio, a co to były za suplementy?

Powiązane tematy z artykułem: exbol iwona sulik wikipedia soda a rak