Stomatologia i ortodoncja
Zdrowie dieta porady zdrowotne…

Buprenorfina w leczeniu zespołu noworodkowej abstynencji ad 5

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Tak więc, analiza według protokołu obejmowała 30 niemowląt w grupie buprenorfiny i 28 niemowląt w grupie morfinowej. W analizie traktowanej as, 3 dzieci, które zostały przydzielone do grupy buprenorfinowej, ale wycofały zgodę, zostały włączone do grupy morfinowej. Zatem 30 dzieci zostało włączonych do grupy buprenorfinowej i 33 niemowląt w grupie morfinowej w analizie potraktowanej as. Pierwotne i wtórne punkty końcowe
Tabela 2. Tabela 2. Wyniki pierwotne i wtórne (populacja przeznaczona do leczenia) Rysunek 2. Rycina 2. Czas leczenia i długość pobytu w szpitalu. Czas trwania leczenia (panel A) i długość pobytu w szpitalu (panel B ) były krótsze w grupie buprenorfinowej niż w grupie morfinowej (p <0,001 dla obu porównań). Randomizacja została rozwarstwiona zgodnie z rodzajem planowanej metody karmienia (karmienie z butelki lub karmienie piersią). Wykresy boksu i boksu reprezentują mediany (linie poziome) i zakresy międzykwartylowe (góra i dół pól); słupki I reprezentują wartość maksymalną lub minimalną lub 1,5 razy odległość międzykwartylowa. Odstrzegacze są oznaczone kółkami.
W analizie zamiar-leczenie średni czas leczenia wynosił 15 dni w grupie buprenorfiny i 28 dni w grupie morfinowej, różnica 13 dni (95% przedział ufności [CI], 7 do 21; P <0,001 ). Mediana długości pobytu w szpitalu wynosiła 21 dni w grupie buprenorfiny i 33 dni w grupie morfinowej, różnica 12 dni (95% CI, 7 do 22, P <0,001) (Tabela 2 i Figura 2). Czas trwania leczenia i długość pobytu w szpitalu były również znacznie krótsze w grupie buprenorfiny niż w grupie morfinowej zarówno w analizie per-protokołu, jak i w analizie potraktowanej as (p <0,001 dla obu porównań) (tabele S3 i S4 w Dodatek dodatkowy).
U 5 z 33 niemowląt (15%) w grupie otrzymującej buprenorfinę (2 w podgrupie karmienia butelką i 3 w podgrupie karmienia piersią) oraz u 7 z 30 niemowląt (23%) w morfinie konieczne było zastosowanie uzupełniającego fenobarbitalu grupa (4 w podgrupie karmienia butelką i 3 w podgrupie karmienia piersią) (P = 0,36). Po wypisaniu ze szpitala nie umieszczono dzieci w szpitalu. W analizie wrażliwości pierwotne odkrycie było zasadniczo niezmienione, gdy 3 niemowlęta, którym przypisano grupę buprenorfiny, ale następnie otrzymały morfinę, przyjęto hipotetycznie, że mają czas trwania leczenia równy maksimum wszystkich obserwowanych wartości zamiast faktycznie obserwowanych wartości (P <0,001).
Bezpieczeństwo
Tabela 3. Tabela 3. Zdarzenia niepożądane. Ogólnie, 13 zdarzeń niepożądanych wystąpiło u 7 niemowląt w grupie buprenorfiny i 10 zdarzeń u 8 niemowląt w grupie morfinowej (P = 0,79 dla liczby zdarzeń według dokładnego testu Fishera) (Tabela 3) Wystąpiły dwa poważne zdarzenia niepożądane. Jedną z nich była naprawa przepuklin pachwinowych w grupie morfinowej, a jedna była nadgłośnioplastyką związaną z zespołem Pierre a Robina w grupie buprenorfiny. Nie stwierdzono zwiększenia poziomu aminotransferazy alaninowej ani aminotransferazy asparaginianowej u żadnego niemowlęcia. Średnia częstość oddechów w grupie morfinowej była niższa o 4,4 oddechy na minutę (95% CI, 0,7 do 8,1) niż w grupie buprenorfiny w tej samej podgrupie żywienia (P = 0,02), chociaż wszystkie częstości oddechów mieściły się w normalnym zakresie
[więcej w: dexadent, hakorośl, czy bakteria helicobacter pylori jest zarazliwa ]

Tags: , ,

No Responses to “Buprenorfina w leczeniu zespołu noworodkowej abstynencji ad 5”

 1. Inga Says:

  Kiedyś mojej siostrze laryngolog zalecił laser i sollux na zatoki

 2. Mr. Spy Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: spalacze tłuszczu[…]

 3. Justyna Says:

  Mi tez pomagał przy zakwasach po ćwiczeniach

 4. Ada Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: klinika stomatologiczna warszawa[…]

 5. Olivier Says:

  mam problem ze skaczącym ciśnieniem,

Powiązane tematy z artykułem: czy bakteria helicobacter pylori jest zarazliwa dexadent hakorośl