Stomatologia i ortodoncja
Zdrowie dieta porady zdrowotne…

Biwalentna szczepionka przeciwko meningokokowi B u młodzieży i młodych dorosłych

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

MenB-FHbp jest licencjonowanym białkiem wiążącym białko wiążące meningokok B. W dwóch badaniach fazy 3 oceniono bezpieczeństwo szczepionki i jej immunogenność wobec różnych szczepów meningokoków grupy B. Metody
Losowo przydzielono 3596 nastolatków (w wieku od 10 do 18 lat) do otrzymywania szczepionki MenB-FHbp lub wirusa zapalenia wątroby typu A i soli fizjologicznej i przydzielono 3304 młodym dorosłym (w wieku 18 do 25 lat) do otrzymania MenB-FHbp lub soli fizjologicznej w punkcie wyjściowym, 2 miesiące i 6 miesięcy. Immunogenność oceniano w testach bakteriobójczych w surowicy, które obejmowały ludzki układ dopełniacza (hSBA). Zastosowaliśmy 14 szczepów testowych meningokoków B, które eksprymowały białko wiążące H-czynnik heterologiczny czynnik reprezentujący różnorodność epidemii meningokoków B; miano hSBA co najmniej 1: 4 jest akceptowanym korelatem ochrony. Pięć głównych punktów końcowych to odsetek uczestników, którzy mieli wzrost miana hSBA dla każdego z 4 pierwotnych szczepów o czynnik 4 lub więcej i odsetek tych, którzy mieli miano hSBA co najmniej tak wysokie, jak dolny limit oznaczanie ilościowe (1: 8 lub 1:16) dla wszystkich 4 szczepów połączonych po podaniu dawki 3. Oceniliśmy również odpowiedzi hSBA na pierwotne szczepy po podaniu dawki 2; Odpowiedzi hSBA na 10 dodatkowych szczepów po dawkach 2 i 3 oceniano tylko w podgrupie uczestników. Bezpieczeństwo oceniano u uczestników, którzy otrzymali co najmniej jedną dawkę.
Wyniki
W zmodyfikowanej populacji, która miała zamiar leczyć, odsetek młodzieży, u której wzrost miana hSBA wynosił 4 lub więcej razy w stosunku do każdego głównego szczepu, wahał się od 56,0 do 85,3% po podaniu dawki 2 i od 78,8 do 90,2% po podaniu dawki. 3; odsetek młodych dorosłych wahał się od 54,6 do 85,6% i 78,9 do 89,7%, odpowiednio po dawkach 2 i 3. Odpowiedzi kompozytowe po podaniu dawek 2 i 3 u młodzieży wynosiły odpowiednio 53,7% i 82,7%, a u młodych dorosłych odpowiednio 63,3% i 84,5%. Odpowiedzi na 4 pierwotne szczepy przewidywały odpowiedzi na 10 dodatkowych szczepów. Większość osób, które otrzymywały MenB-FHbp zgłaszało łagodny lub umiarkowany ból w miejscu szczepienia.
Wnioski
MenB-FHbp wywoływał reakcje bakteriobójcze przeciwko różnym szczepom meningokoków B po podaniu dawek 2 i 3 i był związany z większą liczbą reakcji w miejscu wstrzyknięcia niż szczepionka przeciwko wirusowi zapalenia wątroby typu A i sól fizjologiczna. (Finansowane przez Pfizer, numery ClinicalTrials.gov, NCT01830855 i NCT01352845).
[więcej w: bobrek trójlistkowy, exbol, funnyguilds ]

Tags: , ,

No Responses to “Biwalentna szczepionka przeciwko meningokokowi B u młodzieży i młodych dorosłych”

 1. Candy Butcher Says:

  Oczywiście poszłam po drugą opinię, żeby potwierdzić pierwszą

 2. Milena Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu ośrodek dla alkoholików[…]

 3. Kamila Says:

  Mnie bardzo pomogła suplementacja wysoką dawką omegi 3

 4. Little General Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu terapia alkoholowa[…]

 5. Broomspun Says:

  no tak, mam wysokie ciśnienie

Powiązane tematy z artykułem: bobrek trójlistkowy exbol funnyguilds