Stomatologia i ortodoncja
Zdrowie dieta porady zdrowotne…

3-letni MD – przyspieszanie kariery, zmniejszanie zadłużenia cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Powiązane obawy obejmują potencjalną utratę eksploracji i radości w procesie edukacji medycznej. Z pewnością staranny mentoring i monitorowanie, poczynając od matury, a także możliwość wyboru lub rezygnacji, są niezbędne dla powodzenia każdego przyspieszonego programu szkoleniowego. Skrócenie szkolenia UME dla wybranych uczniów powinno być postrzegane jako tylko jedno podejście do potrzeby zmiany w erze post-Flexnerowskiej. Skrócenie wiąże się z własnymi wyzwaniami, w szczególności z koniecznością oceny kompetencji w modelu przyspieszonego UME. Rzeczywiście, jeśli medycyna odejdzie od tradycyjnej oceny opartej na czasie, taka ocena musi zostać zastąpiona oceną opartą na kompetencjach – najlepiej standardowym krajowym modelem oceny. W nadchodzących latach opracowanie jednolitego zestawu kamieni milowych i kompetencji, dzięki którym ocena będzie dotyczyć każdego poziomu szkoły medycznej, pobytu i społeczności, a tym samym powiązanie UME i GME jako kontinuum uczenia się, będzie ważnym zadaniem dla nauczycieli medycznych.
Potrzeba reformy edukacji medycznej w epoce post-Flexnerowskiej jest powszechnie uznana. Musimy zająć się sposobami, w jakie lekarze zdobywają i zarządzają informacjami, wykorzystują technologię i zaspokajają potrzeby kraju, zapewniając jednocześnie kulturowo kompetentną opiekę, która zmniejsza dysproporcje w zdrowiu. W ciągu ostatnich trzech dziesięcioleci nastąpiło stopniowe wydłużanie procesu szkoleniowego, napędzane odosobnionym podejmowaniem decyzji na indywidualnym poziomie programowym. Jesteśmy w punkcie zwrotnym, w którym skoordynowane podejście obejmujące silosy organizacji UME, GME, organizacji akredytujących i systemów opieki zdrowotnej ma kluczowe znaczenie. Musimy szkolić lekarzy, którzy są zaangażowani w uczenie się przez całe życie i którzy są namiętnymi i wysoko wykwalifikowanymi opiekunami, a także naukowcami i liderami nowego modelu opieki zdrowotnej. Czas spędzony na szkoleniu jest ważnym czynnikiem w nauczaniu lekarskim, a proces stania się lekarzem wymaga dłuższego okresu (premedytacja, UME i GME) zarówno nauki, jak i praktycznych doświadczeń. Musimy zapewnić wartość i skuteczność naszych działań edukacyjnych, doceniając różne sposoby, w jakie stażyści na wszystkich poziomach będą w stanie opanować niezbędne elementy niezbędne do podjęcia zawodu lekarza i postępu w nim.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Można wysłuchać wywiadu dźwiękowego z Dr. Richardem Schwartzsteinem na temat 3-letnich programów MD.
Author Affiliations
Z NYU Langone Medical Center, Nowy Jork.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Irby DM, Cooke M, O Brien BC. Wzywa do reformy edukacji medycznej przez Fundację Carnegie na rzecz Postępu Nauczania: 1910 i 2010. Acad Med 2010; 85: 220-227
Crossref Web of Science Medline
2. Emanuel EJ, Fuchs VR. Skrócenie szkolenia medycznego o 30%. JAMA 2012; 307: 1143-1144
Crossref Web of Science Medline
3. Smart DR, wyd. Charakterystyka i dystrybucja leków w USA. Chicago: American Medical Association, 2013.

4 Krupka C. Med szkoła na szybkim torze: 3-letni stopień. American Medical News. 7 maja 2012 r. (Http://www.ama-assn.org/amednews/2012/05/07/prl20507.htm).

5. Greysen SR, Chen C, Mullan F. Historia długu studentów medycyny: obserwacje i implikacje dla przyszłości edukacji medycznej. Acad Med 2011; 86: 840-845
Crossref Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Cytowanie artykułów (34)
Zamknij Cytowanie artykułów
Komentarze (29)
[więcej w: dexadent, nużeniec objawy, iwona sulik wikipedia ]

Tags: , ,

No Responses to “3-letni MD – przyspieszanie kariery, zmniejszanie zadłużenia cd”

 1. Klaudia Says:

  Przy zapaleniu oskrzeli najlepiej zastosować inhalacje.

 2. Shadow Chaser Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do aloes[…]

 3. Alan Says:

  wszystkie choroby wykrylam sama chodząc po prywatnych specjalistach

 4. Amelia Says:

  [..] Cytowany fragment: psychiatra poznań[…]

 5. Jacek Says:

  wielu Polaków decyduje się wyjechać do Czech na operację zaćmy

 6. Urszula Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: chirurgia[…]

 7. Papa Smurf Says:

  Przy zapaleniu oskrzeli najlepiej zastosować inhalacje.

Powiązane tematy z artykułem: dexadent iwona sulik wikipedia nużeniec objawy