Stomatologia i ortodoncja
Zdrowie dieta porady zdrowotne…

3-letni MD – przyspieszanie kariery, zmniejszanie zadłużenia ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Uczniowie ci mieli średnią średnią ocen 3,84 i średni wynik 36,5 na egzaminie medycznym College College (MCAT). Cztery osoby zdobyły już wyższe stopnie naukowe: 2 doktoraty i 2 magisterskie. Uczestniczący studenci spełnią minimalny wymóg LCME wynoszący 130 tygodni szkolenia. W przeciwieństwie do programów Texas Tech i Mercer, model NYUSOM nie ogranicza się do szkolenia lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Studenci w programie przyspieszonym zostali objęci warunkową akceptacją, w chwili przyjęcia do szkoły medycznej, do programu rezydencyjnego w NYU Langone Medical Center. Zainteresowanie tą nową ścieżką było wysokie: 50 z około 280 studentów, którzy początkowo otrzymali wstęp do szkoły medycznej w 2013 r., Złożyło wymagany wniosek uzupełniający dla tej ścieżki, wskazując zainteresowanie 16 różnymi dziedzinami, w tym specjalnościami medycznymi i chirurgicznymi. Program NYU oferuje również ścieżkę opt-in , dzięki której uczniowie mogą odłożyć decyzję o szybkim śledzeniu i wyborze specjalizacji do początku roku 3, kiedy mogą składać wnioski do jednego z naszych (lub w przyszłości innych) absolwentów medycznych programów edukacyjnych (GME). Jedną z korzyści skróconego szkolenia, czy to na poziomie edukacji medycznej, czy też na poziomie studiów licencjackich (UME), czy też na etapie GME, jest odwrócenie trendu pełzania przez lekarza . Chociaż skrócenie samego treningu UME nie zwiększy liczby absolwentów, to pozwoli absolwentom szybciej wejść na praktykę, a tym samym w praktyce zwiększyć liczbę lekarzy na poziomie krajowym, pomagając zaradzić niedoborom.
Trzyletnia droga do uzyskania dyplomu MD umożliwi również powiązanie między UME i GME. Obecnie amerykańskie szkoły medyczne z 3-letnimi programami medycznymi umieszczają absolwentów w programach pobytowych w swoich własnych instytucjach, angażując uczniów z mentorami w program podczas pierwszego roku szkoły medycznej. Taka łączność stwarza okazję do opracowania długoterminowych modeli oceny opartych na kompetencjach, które obejmują kontinuum UME-GME, śledzenie uczenia się i jego wpływ na wyniki kliniczne. Ponieważ coraz więcej szkół medycznych przyjmuje 3-letnią ścieżkę, programy rezydencyjne prawdopodobnie zaczną akceptować szybkich uczniów z innych programów, być może za pośrednictwem konsorcjum, rozszerzając możliwość śledzenia danych ucznia wzdłuż kontinuum UME-GME w różnych instytucjach.
Kolejną korzyścią trzyletniego szlaku jest jego wpływ na zmniejszenie obciążenia zadłużeniem studentów. Korzyścią ekonomiczną dla studenta jest nie tylko zmniejszenie o 25% zadłużenia, ale także dodatkowy rok zarobków z wcześniejszego wejścia na rynek pracy. Według Stowarzyszenia Amerykańskich Kolegiów Medycznych (AAMC), w roku 2011 średni dług szkolny dla zadłużonych absolwentów wynosił 147 188 USD, przy czym 64% studentów medycyny posiadało zadłużenie w wysokości 100 000 USD lub więcej5. Na Ankietę Graduacyjną AAMC 2012, 50% absolwentów studiów medycznych stwierdziło, że ich poziom długu edukacyjnego wpłynął na ich wybór specjalizacji. Obciążenia zadłużeniem studentów mają również niekorzystny wpływ na zróżnicowanie ekonomiczne, rasowe lub etniczne populacji szkół medycznych, zmniejszając w ten sposób różnorodność siły roboczej lekarza.
Obawy związane z 3-letnią ścieżką obejmują poczucie, że chociaż czwarty rok jest często niedostatecznie wykorzystywany, może to być cenny okres dojrzewania dla wielu studentów, dający możliwości prowadzenia badań lub dodatkowego narażenia klinicznego
[więcej w: praca chałupnicza olx, syrop prospan, neurovit działanie ]

Tags: , ,

No Responses to “3-letni MD – przyspieszanie kariery, zmniejszanie zadłużenia ad”

 1. Leon Says:

  Istotne znaczenie mają tu metabolity wtórne

 2. Mikołaj Says:

  Article marked with the noticed of: dieta odchudzająca[…]

 3. Judge Says:

  mononukleoza

 4. Airport Hobo Says:

  Article marked with the noticed of: skup oleju[…]

 5. Karina Says:

  Profilaktyka to regularne badania

 6. Iwo Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu USG piersi[…]

 7. Hubert Says:

  Tętniak mózgu może przytrafić się w każdej rodzinie

Powiązane tematy z artykułem: neurovit działanie praca chałupnicza olx syrop prospan